Zavřít reklamu

Chytrý reproduktor HomePod neslaví přílišné prodejní úspěchy. Také proto jeho původní variantu bez přídomku mini Apple už jen doprodává. Neslavně je na tom i smart box Apple TV, který potřebuje opravdu urgentně aktualizovat. Podle agentury Bloomberg by Apple mohl obě tato zařízení zkombinovat a k výsledku přihodit i FaceTime kameru. Mělo by takové zařízení smysl? Určitě! 

Podle zprávy, kterou uvedl analytik Mark Gurman, pracuje Apple na produktu, který by kombinoval smart box Apple TV s reproduktorem HomePod a zahrnoval by i kameru pro video telefonování, což je v aktuální době více než příhodný doplněk. Po připojení k televizi by zařízení samozřejmě disponovalo všemi možnostmi, které nabízí Apple TV. Dle kvality zvuku by pak novinka mohla nahradit domácí kina, a to zejména v případě, pokud v domácnosti už nějaké HomePody vlastníte. Stačilo by je spolu spárovat ve stereo módu.

Zprávu o možné novince podporuje i fakt, že Apple loni sloučil oba vývojové týmy, tedy ten zabývající se Apple TV i ten starající se o portfolio chytrých reproduktorů HomePod. Uveřejněná zpráva nicméně informuje o tom, že vývoj produktu je zatím v ranné fázi a v nejbližších měsících se ho nejspíše nedočkáme. Je však známo, že Apple na aktualizaci svého smart boxu skutečně čile pracuje. Ten má přinést vyšší kapacitu úložiště a razantní nárůst výkonu. To především díky jasnému zaměření se na hry z Apple Arcade. Součástí novinky by měl být i lepší herní ovladač. Známky o nové Apple TV se v systému iOS objevují již od ledna letošního roku.

Smysl to jistě má, ale… 

Ač to tak nemusí vypadat, obě zařízení, tedy Apple TV a HomePod, jsou si velice blízko. Je tomu z toho důvodu, že se primárně jedná o domácí zařízení, která nejsou určena k přenášení mimo domov. Také proto obě zařízení disponují možností Centra domácnosti, teda takového centra, které se stará o celou vaší chytrou domácnost zařízení s platformou HomeKit.

Obě zařízení jsou také úzce spjatá s hlasovou asistentkou Siri. HomePod skrze ni přímo ovládáte, Apple TV pak na svém ovladači obsahuje tlačítko pro interakci s ní. Vzhledem k velikostem Apple TV a HomePodu mini by navíc konečné zařízení nemuselo být nijak veliké. Zásadním zádrhelem zde však může být cena a v našem případě samozřejmě i dostupnost.

Levnější Apple TV HD stojí v tuzemské distribuci 4 290 Kč, HomePod mini stojí na americkém trhu 99 dolarů (cca 2 200 Kč). Zde by tak bylo třeba doufat, že Apple ceny nebude jen sečítat a učiní nějaký kompromis, jinak produkt dopadne jako první HomePod. Je pak otázkou, zda bychom se u nás oficiálně takového produktu vůbec dočkali. Protože Siri neumí česky, není zde ani HomePod v tuzemském Online Storu nabízen. Možná by to tak dopadlo i s připravovanou novinkou, a museli bychom pro ni na „šedý“ trh.

.