Zavřít reklamu
iWant

Apple údajně připravuje Apple Watch s integrovaným EKG monitoringem

iWant

Dnes to jsou přesně tři týdny od doby, kdy jsme vás informovali o tom, že se společnosti Apple podařilo získat první oficiální certifikaci na náramek k Apple Watch, který je nově brán jako oficiální zdravotnický doplněk. Po více než dvouletém úsilí se tak Applu a spol. podařilo docílit toho, že je možné brát Apple Watch vážně ze zdravotnického hlediska. Podle nově zveřejněných informací v tomto bodě Apple rozhodně skončit nechce a pracuje na dalším vývoji. Ten by však mohl narazit na závažný problém…

S novou zprávou přišel server Bloomberg ve svém novém reportu. V něm se píše, že Apple v současné době testuje novou verzi hodinek (které by měly být ve fázi funkčního prototypu), které v sobě integrují EKG senzor. Ten by se nacházel na několika bodech těla hodinek a pro zahájení měření by stačilo hodinky uchopit specifickým způsobem, resp. zmáčknout prsty na několika konkrétních místech. Následovalo by několikavteřinové měření, ze kterého by mohl vzniknout výstup vhodný například pro kardiologa. Teoreticky jde o velmi zajímavé, funkční a potenciálně prospěšné řešení, převedení do praxe však tak jednoduché nebude.

Když se objevily informace o již zmiňovaném náramku, který slouží k měření srdeční činnosti, zástupci Applu se k tomu vyjádřili také. Mimo jiné zazněla informace, že se chce Apple do budoucna zaměřit právě na takovéto příslušenství, které si akreditační kolečko „oběhá“ samo. V praxi je to totiž daleko snazší, než se snažit o získání povolení pro produkt, který by se měl každý rok až dva obměňovat. Certifikace již zmiňovaného náramku trvala dva roky. Pokud by chtěl Apple certifikovat nějaké své budoucí Apple Watch, proces bude trvat stejně tak dlouho. Až by tedy společnost na certifikaci dosáhla, produkt jako takový by byl již zastaralý a ve vývoji by byl další, který by si musel o certifikaci žádat znovu (neb se uděluje na konkrétní produktové generace, nikoliv na celé řady).

Je tedy možné, že Apple integraci EKG do Apple Watch zkoumá a zkouší, na základě předchozích informací by však bylo velmi překvapující, pokud by se snažili na tento monitoring získat zdravotnickou certifikaci. Další spekulace nemají příliš smysl, můžeme tak jen s nadšením sledovat, s čím Apple ve skutečnosti přijde.

Zdroj: Bloomberg