Zavřít reklamu

Zdá se, že v iOS 10 by mohlo dojít k menší revoluci. Vývojáři Applu totiž v kódu některých aplikací naznačili, že by již brzy mohlo být konečně umožněno v iPhonech a iPadech skrýt výchozí aplikace, které uživatel nepotřebuje.

Jedná se o relativně malý problém, nicméně uživatelé po této možnosti volají již několik let. Každým rokem se totiž v iOS objeví nějaká nová aplikace od Applu, kterou mnoho lidí nevyužije, ale musí ji mít na ploše, protože nejde skrýt. Často se tak vytváří složky plné ikon nativních aplikací, které akorát překáží.

Šéf Applu Tim Cook už loni v září přiznal, že tento problém řeší, ale že to není úplně snadné. „Tohle je mnohem komplexnější problém, než se může zdát. Některé aplikace jsou propojené s jinými a kdyby se odstranily, mohlo by to způsobit problémy jinde v iPhonu. Jiné aplikace ale takové nejsou. Myslím si, že v průběhu času vyřešíme, jak ty, co takové nejsou, odstranit.“

Podle všeho již vývojáři na způsob, jak bezpečně odebrat některé své aplikace, přišli. V metadatech iTunes se objevily prvky kódu – „isFirstParty“ a „isFirstPartyHideableApp“ –, které možnost skrývat výchozí aplikace potvrzují.

Zároveň se potvrdilo, že nepůjde skrýt úplně všechny aplikace, jak ostatně naznačil i Cook. Skrýt půjdou například aplikace jako Akcie, Kompas nebo Diktafon a můžeme doufat, že jich bude umožněno nakonec skrýt co nejvíc.

Nápovědu o tomto chystaném kroku už navíc přinesl před časem Apple Configurator 2.2, v němž byla možnost odstranit nativní aplikace podnikovým a vzdělávacím trhům.

Zdroj: AppAdvice
.