Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi novopečené majitele Apple Watch, tak už jste si dost možná všimli, že se v horní části ciferníku sem tam objevuje červená tečka. Některým z vás dost možná není jasné, z jakého důvodu zde je, popřípadě proč se vlastně zobrazuje. Ve skutečnosti je to ale dobrý pomocník – konkrétně vám totiž říká, zdali na vás v oznamovacím centru čeká nějaké oznámení. Pokud ne, tak se červená tečka nezobrazí. Svým způsobem u této červené tečky můžeme sledovat podobnost s oznamovacími odznaky u aplikací na iPhonu, byť na Apple Watch červená tečka informuje o oznámeních všeobecně, ze všech aplikací.

Jak na Apple Watch skrýt červenou tečku v horní části ciferníku

Většinu uživatelů zajisté červená tečka v horní části obrazovky na jablečných hodinkách obtěžovat nebude. Samozřejmě se ale najdou i takoví, kterým vadit může. Pokud byste chtěli červenou tečku skrýt, můžete tak učinit dočasně, anebo permanentně. V prvním případě stačí smazat veškerá oznámení, což provedete otevřením oznamovacího centra, kde nahoře klepněte na Smazat vše. Následně červená tečka zmizí do té doby, dokud vám na hodinky nepřijde další oznámení. Jestliže byste ale chtěli červenou tečku skrýt permanentně, tak musíte využít následující postup:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch stisknuli digitální korunku.
  • Jakmile tak učiníte, tak přejděte do nativní aplikace Nastavení.
  • Zde pak nahoře lokalizujte sekci Oznámení, kterou rozklikněte.
  • Následně už jen stačí, abyste pomocí přepínače deaktivovali Indikátor oznámení.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na Apple Watch permanentně deaktivovat zobrazování červené tečky v horní části ciferníku Apple Watch. Postup je každopádně možné provést i na iPhonu, stačí přejít do aplikace Watch, kde se přesuňte do Moje hodinky, a poté do sekce Oznámení. Zde pomocí přepínače proveďte deaktivaci funkce Indikátor oznámení. Pokud byste chtěli provést deaktivaci příchodu oznámení na Apple Watch z některých aplikací, tak stačí na iPhonu přejít do aplikace Watch, kde v sekci Moje hodinky rozklikněte Oznámení. Zde pak sjeďte níže k seznamu aplikací, kde si konkrétní rozklikněte a oznámení u ní deaktivujte.

.