Zavřít reklamu

Po dvou měsících vydal Apple novou aktualizaci pro své počítače Mac. V macOS Sierra 10.12.2 najdeme jednak stejnou sadu nových emoji jako v iOS 10.2, ale mnoho uživatelů jistě uvítá spíše celou řadu oprav dosavadních chyb. Apple zároveň v macOS 10.12.2 reaguje na problémy s výdrží na baterku, a to zejména u nových MacBooků Pro s Touch Barem.

V Mac App Storu najdete u macOS Sierra 10.12.2 dlouhý seznam oprav a vylepšení, ovšem jednu z nejviditelnějších si Apple nechal pro sebe. V reakci na četné stížnosti, že nové MacBooky Pro nevydrží udávaných 10 hodin, odstranil z horního řádku u ikony baterie indikátor zbývajícího času výdrže. (Nadále lze však tento indikátor nalézt v aplikaci Monitor Aktivity v sekci Energie.)

V horním řádku nadále uvidíte zbývající procenta baterky, ale v příslušné nabídce už Apple nově neukazuje, kolik času reálně do vybití baterie zbývá. Podle Applu totiž toto měření nebylo přesné.

Pro magazín The Loop Apple uvedl, že zatímco procenta jsou přesná, vzhledem k dynamickému užívání počítačů nebyl indikátor zbývajícího času schopen ukazovat relevantní údaje. Je totiž rozdíl, pokud používáme více či méně náročné aplikace.

Přestože si mnozí uživatelé stěžují, že Applem udávaných 10 hodin jejich MacBooky Pro s Touch Barem zkrátka nevydrží, kalifornská firma nadále tvrdí, že je tento údaj odpovídající a stojí za ním. Uživatelé přitom kolikrát hlásí jen šesti až osmihodinovou výdrž, a tak se nezdá být odstranění indikátoru zbývajícího času jako příliš dobré řešení.

„To je jako kdybyste přišli pozdě do práce a napravili to rozbitím vašich hodinek,“ okomentoval řešení Applu prominentní bloger John Gruber.

MacOS Sierra 10.12.2 se nicméně nese také ve znamení dalších změn. Nové emoji, které jsou jednak přepracované a také jich je více než stovka nových, doplňují také nové wallpapery jako na iPhonech. Opraven by měl být problém s grafikou a vypnutím ochrany integrity systému, kteří hlásili někteří majitelé nových MacBooků Pro. Kompletní seznam oprav a vylepšení najdete v Mac App Storu, kde je možné nový update pro macOS stáhnout.

V Mac App Storu jsou také dostupná nové iTunes. Verze 12.5.4 přináší podporu pro novou aplikaci TV, která je ovšem pouze ve Spojených státech. Zároveň jsou nově iTunes připravené na ovládání novým Touch Barem.

.