Zavřít reklamu

Apple dnes vydal nový dokument podpory, který varuje uživatele před bezpečnostní chybou související s klávesnicemi v iOS 13 a iPadOS 13. Klávesnice třetích stran mohou ve zmíněných operačních systémech fungovat buďto samostatně bez přístupu k externím službám, nebo si mohou vyžádat plný přístup. V rámci tohoto přístupu jsou pak schopné poskytnout uživateli další užitečné služby. V iOS 13 a iPadOS se ale objevila chyba, kvůli které mohou externí klávesnice získat plný přístup i tehdy, kdy jim nebyl uživatelem schválen.

Tato se netýká nativních klávesnic od Applu, ani nijak nezasahuje klávesnice třetích stran, které zmíněného plného přístupu nijak nevyužívají. Rozšíření pro klávesnice třetích stran mohou v iOS fungovat buďto samostatně, tedy bez přístupu k externím službám, nebo mohou v rámci plného přístupu poskytovat uživateli dodatečné funkce prostřednictvím připojení k síti.

Podle vyjádření společnosti Apple bude tato chyba napravena v příští aktualizaci operačních systémů. Přehled o nainstalovaných klávesnicích třetích stran získáte v Nastavení -> Obecné -> Klávesnice -> Klávesnice. Apple doporučuje uživatelům, kteří by v souvislosti s touto měli obavy o bezpečnost svých dat, aby dočasně odinstalovali všechny klávesnice třetích stran, dokud se problém nevyřeší.

swiftkey iphone 6 plus

Zdroj: MacRumors

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    No jelikož používám Swype, které už nějaký rok vůbec neexistuje, tak se nějakého zneužití vůbec nebojím ? Bohužel ostatní klávesnice nejsou tak dobré.

celý text

Čtěte více.