Zavřít reklamu

Internetové služby Applu včera postihl velký výpadek. Z provozu byly na několik hodin vyřazeny obchody s aplikacemi App Store a Mac App Store i iTunes Connect a TestFlight, tedy služby, jež využívají vývojáři. Běžné uživatele významně zasáhl také výpadek iCloudu.

Výpadek služeb byl zaznamenán v různé míře celosvětově, a to hned na několik hodin. Na přístrojích uživatelů se přitom projevoval všemi možnými hláškami o nemožnosti přihlášení, nedostupnosti služby, či absenci konkrétní položky v obchodě. Apple na výpadek později zareagoval na své stránce s údaji o dostupnosti služeb a popsal, že přihlášení do služby iCloud a e-mail od Applu byly mimo přibližně 4 hodiny. Později společnost přiznala širší výpadek zahrnující i iTunes Store se všemi jeho součástmi.

Za dalších pár hodin výpadek pro americkou stanici CNBC komentoval tiskový mluvčí Applu a situaci odůvodnil rozsáhlou interní DNS chybou. „Omlouvám se všem našim zákazníkům za jejich dnešní potíže s iTunes. Příčinou byla rozsáhlá DNS chyba uvnitř Applu. Pracujeme na tom, aby byly všechny služby co nejdříve znovu v provozu a všem děkujeme za trpělivost,“ uvedl.

Po několika hodinách se všechny internetové služby Applu vrátily zpět do provozu a uživatelé již problémy nehlásí. Do iCloudu by se tedy již od včerejška mělo jít bez problémů přihlásit a v plném provozu by měly být i všechny virtuální obchody společnosti.

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.