Zavřít reklamu

Že Apple, například po vzoru Tesly, buduje své vlastní auto, je již známá povídačka, která se klidně může v budoucnu proměnit v realitu. Výkonný ředitel Applu Tim Cook každopádně znovu potvrdil, že autonomní systémy jako takové jeho firmu rozhodně zajímají.

Tzv. projekt Titan, v rámci něhož má Apple vyvíjet vlastní autonomní a elektrické auto, zřejmě v Cupertinu nadále běží, jenže vozidla nemají být zdaleka jediným místem, kde by mohl Apple autonomní systémy využít.

„Na autonomní systémy se velmi soustředíme. Pracujeme na velkém projektu a hodně do toho investujeme. Z našeho pohledu je autonomie něco jako matka všech AI projektů,“ zopakoval během vyhlašování finančních výsledků Cook to, co již před časem říkal. Nyní ale máme i kontext oněch investic.

Kalifornský gigant za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2017 utratil v rámci výzkumu a vývoje téměř 3 miliardy dolarů, meziročně o 377 milionů dolarů více. Za posledního půl roku již takto Apple nainvestoval 5,7 miliardy dolarů, což je obrovské číslo.

„Autonomní systémy mohou být použity různými způsoby. Vozidlo je jen jeden, ale jsou tu další různé oblasti využití. A já to nechci nijak rozvádět,“ pravil během konferenčního hovoru s investory šéf Applu, jehož firma má nyní v hotovosti přes 261 miliard dolarů a na R&D tak rozhodně prostředky má.

Veškeré prostředky samozřejmě nejdou jen do vývoje autonomních systémů, ale dost možná se jedná o největší dosud nezveřejněný projekt, na němž Apple pracuje. Využití nicméně opravdu může být celá řada, protože autonomní systémy lze nasadit jak ve výrobě, tak například v dronech a dalších spotřebitelských produktech. Zájem Applu tu však rozhodně je.

Zdroj: AppleInsider
.