Zavřít reklamu

Po letech spekulací konečně dostáváme náhled, co Apple podniká v oblasti autonomních vozidel. Šéf Applu Tim Cook prozradil, že zaměření kalifornské firmy se skutečně týká autonomních systémů, ale odmítl sdělit konkrétní výstupy, které můžeme do budoucna očekávat.

O automobilovém projektu Applu se hlasitě mluví od roku 2014, kdy firma interně spustila Projekt Titan, jenž se měl právě vývojem autonomních vozidel a s tím spojených technologií zabývat. Veřejně ovšem z Applu nikdo nikdy nic nepotvrdil, až teď pro Bloomberg TV částečně odhalil, co se děje, sám Tim Cook.

„Soustředíme se na autonomní systémy. Je to základní technologie, kterou považujeme za velmi důležitou,“ prohlásil výkonný ředitel Applu. „Tak trochu ji vidíme jako matku všech AI projektů,“ doplnil Cook, jehož firma začíná do oblasti umělé inteligence stále významněji pronikat.

„Je to pravděpodobně jeden z nejsložitějších AI projektů, na kterých dnes můžete pracovat,“ dodal Cook s tím, že ovšem právě v této oblasti vidí obrovský prostor pro zásadní změny, které podle něj přichází ve stejnou dobu do tří propojených oblastí: samořídících technologií, elektrických vozidel a sdílené jízdy.

Tim Cook se netajil tím, že je „úžasná zkušenost“, když nemusíte zastavovat kvůli doplnění paliva, ať už benzínu či plynu, ale odmítl jakkoliv konkretizovat, co přesně s autonomními systémy Apple zamýšlí. „Uvidíme, kam nás to zavede. Neprozrazujeme, co budeme dělat z produktového hlediska,“ nepřekvapil Cook.

Šéf Applu sice nic konkrétního neprozradil, ale například analytik Neil Cybart má po jeho nejnovějším rozhovoru jasno: „Cook to neřekne, ale já ano. Apple pracuje na základních technologiích pro samoříditelná auta, protože chtějí vlastní samoříditelné auto.“

Zdroj: Bloomberg

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více