Zavřít reklamu

Jakmile vyšlo najevo, že iPhone 8 dostane skleněná záda, vzbudilo to dva druhy reakcí. Jedna byla pozitivní neboť to znamenalo, že se majitelé konečně dočkají přítomnosti bezdrátového nabíjení. Druhá však byla poměrně negativní, jelikož skleněná záda znamenají více problémů. Obzvláště v případě náhodného pádu. Sklo na zadní straně telefonu Apple naposledy využil u modelů 4 a 4S. Od té doby zdobily zadní stranu záda kovová. Přechod zpět na sklo má určitě mnoho výhod, ale jakmile se vám poškodí, oprava se vám výrazně prodraží.

Obrázek o cenách oprav si můžeme udělat díky podmínkám nového AppleCare+ plánu, který k novému iPhonu 8 stojí 129 dolarů, a k iPhonu 8 Plus 149 dolarů. Doplňkový plán AppleCare+ přidá k zařízení roční záruku navíc (v USA je záruka jen jeden rok) a spoluúčast při uhrazení opravy za až dvě náhodná poškození vašeho telefonu.

A právě zde je vidět, jak složitá a nákladná oprava zadní části telefonu může být. Pokud v rámci AppleCare+ plánu budete chtít opravit displej, zaplatíte za to poplatek 29 dolarů. Rozebrání iFixitu potvrzuje, že přístup k displeji jako takovému je poměrně bezproblémový. Jakmile však budete chtít vyměnit například záda telefonu, třeba z důvodu roztříštěného skla, poplatek bude 99 dolarů. Zadní skleněná část telefonu je podstatně složitější na výměnu. Samotné sklo vyměnit nelze, neboť je přilepeno a musí se tak vyměnit celý díl za nový.

Apple care

Co se týče samotného programu AppleCare+, tyto „zvýhodněné“ poplatky platí pouze dvakrát. Jakmile tento limit překročíte, zaplatíte si 349, resp. 399 dolarů za každou další opravu vašeho zařízení. Cena samotného AppleCare+ balíčku je 129 dolarů pro iPhone 8 a 149 dolarů pro iPhone 8 Plus. AppleCare balíčky nejsou oficiálně k dispozici pro českou distribuci a pokud o ně máte zájem, musí se kupovat ze zahraničí a to do devadesáti dnů od nákupu telefonu.

Zdroj: iPhonehacks

.