Zavřít reklamu

Apple vydal setinkový update pro iOS 9, který posledních zhruba šest týdnů testoval v rámci veřejných betaverzí. iOS 9.3.2 se na iPhonech a iPadech zaměřuje na menší opravy chyb, ale přináší také jednu příjemnou změnu při užívání úsporných funkcí.

Nově je možné díky iOS 9.3.2 používat na iPhonu nebo iPadu najednou Režim nízké spotřeby baterie a Night Shift, tedy noční režim, zbarvující displej do teplejších barev, šetřící oči. Dosud se při šetření baterky přes Režim nízké spotřeby Night Shift deaktivoval a nešel spustit.

Další změny v iOS 9.3.2, vedle tradičního vylepšení zabezpečení, popisuje Apple následovně:

  • Opravuje problém, který mohl u některých Bluetooth příslušenství spárovaných s iPhonem SE způsobovat snížení kvality zvuku
  • Opravuje problém, který mohl způsobovat selhání při vyhledávání slovníkových definic
  • Řeší problém, který při použití japonské klávesnice Kana bránil zadávání e-mailových adres v Mailu a Zprávách
  • Opravuje problém, který při použití hlasu Alex ve VoiceOveru způsoboval přepnutí na jiný hlas při oznamování interpunkce a mezer
  • Opravuje problém, který MDM serverům bránil v instalaci zákaznických B2B aplikací

Pár desítek megabajtů velký update iOS 9.3.2 můžete stahovat přímo ve svých iPhonech nebo iPadech.

Spolu s updatem iOS Apple vypustil také miniaturní aktualizaci pro tvOS v Apple TV. tvOS 9.2.1 nicméně nepřináší žádné výrazné novinky, spíše navazuje menšími opravami a optimalizacemi právě na velký update z před měsíce, který přinesl například dvě nové metody zadávání textu, a to pomocí diktování nebo přes Bluetooth klávesnici.

To samé platí také pro watchOS 2.2.1. Také Apple Watch dnes dostaly menší aktualizaci operačního systému, který nepřináší žádné velké novinky, ale soustředí se na vylepšení současných funkcí a celého chodu systému.

.