Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Do Apple Arcade míří samurajská hra

V minulém roce jsme se dočkali spuštění zbrusu nové jablečné platformy s názvem Apple Arcade. Ta svému předplatiteli udělí přístup k více než stovce exkluzivních herních titulů a obrovskou výhodou bezesporu je, že si hraní můžete užít na všech hlavních zařízeních. Pro příklad si můžete hru spustit nejprve na iPhonu, po chvílí se usadit za Mac a pokračovat v hraní na něm. Aktuálně do Apple Arcade zavítal zbrusu nový titul s názvem Samurai Jack: Battle Through Time. Jedná se o hru pro jednoho hráče a odkazuje na stejnojmennou sérii od Adult Swim.

V této hře na vás ale čeká alternativní časová linie, kde narazíte na spoustu zvláštností. Samozřejmě nesmíme zapomenout zmínit, že Samurai Jack: Battle Through Time nabízí excelentní příběh, rozsáhlý svět a ikonický herní zážitek. Hra je zároveň k dostání pro Nintendo Switch, Xbox, Steam a Epic Games Store.

Apple Watch dominují trhu, zásluha patří modelu Series 5

Jablečné hodinky se již od svého uvedení na trh těší obrovské popularitě. Řada recenzentů se navíc nebojí tento produkt označit za nejlepší chytré hodinky vůbec, což můžeme slyšet i z řad konkurenčních uživatelů. Dnes jsme se dočkali vydání nových dat od agentury Counterpoint Research, která analyzují prodeje zmiňovaných chytrých hodinek. Podíl Apple Watch za první polovinu letošního roku činil neuvěřitelných 51,4 procent, díky čemuž je Apple na prvním místě.

Prodeje Apple Watch
Zdroj: MacRumors

Když se podíváme na výše přiložený graf, můžeme vidět obrovskou dominanci ze strany kalifornského giganta. Ten totiž drží více než polovinu trhu, zatímco zbytek je „roztříštěn“ mezi ostatní výrobce. Trh s chytrými hodinkami obecně zaznamenal 20% meziroční nárůst, přičemž prodeje Apple Watch meziročně vzrostly o 22 %. Nejprodávanějšími hodinkami prvního pololetí roku 2020 se staly Apple Watch Series 5 a hned za nimi se umístil model Series 3. Třetí pozici zaujal Huawei se svými Watch GT2 a hned za ním bychom našli Samsung s Watch Active 2.

Do některých televizorů LG dorazila aplikace Apple TV

V letošním roce se majitelé televizorů LG dočkali jablečné aplikace TV. Ta přišla na vybrané modely z roku 2019 a samotná společnost tehdy sdělila, že by se měly dočkat i televizory z o rok starší série. Aktuálně se na internetu začínají objevovat příspěvky uživatelů, kteří mají nově k dispozici zmiňovanou aplikaci i na jejich modelu z roku 2018. Zajímavější ale je, že se k celé situaci nikterak nevyjádřila firma LG a není tedy jasné, zdali se jedná o globální aktualizaci či nikoliv. Příchod aplikace však hlásí uživatelé z různých zemí.

Na vybrané televizory LG z roku 2018 by v říjnu letošního roku měla dorazit podpora funkce AirPlay 2 a chytré domácnosti HomeKit.

Tržní hodnota Applu opět roste

Kalifornský gigant teprve před dvěma dny překonal obrovský milník. Jeho tržní hodnota totiž překročila dva biliony korun, díky čemuž je Apple vůbec první společností, které se tohle vůbec podařilo. Ačkoliv řada analytiků a odborníků předpovídala pokles hodnoty jedné akcie, opak je pravdou. Právě její hodnota dnes totiž překonala hranici pěti set dolarů, tedy asi 11 tisíc korun.

Apple logo fb náhled
Zdroj: Unsplash

Navzdory globální pandemii a světové krizi se Applu daří růst. Výnos jablečné společnosti za poslední kvartál dokonce činil rekordních 59,7 miliard dolarů. Kvůli zmiňované krizi se totiž studenti přesunuli na distanční studium a řada lidí přešla na takzvaný home office. Z tohoto důvodu vzrostly prodeje jablečných počítačů a iPadů, které jsou pro práci přímo perfektní.

.