Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi vlastní jablečných hodinek Apple Watch, tak jste si dost možná při používání všimli toho, že se čas od času v horní části displeje objevuje malá červená tečka. Mnoho z uživatelů dost možná neví, co tato tečka znamená, a proč se zde objevuje. Hned na úvod vám mohu říci, že tato tečka indikuje stav oznámení. Pokud se v horní části displeje nachází, tak to znamená, že na vás na Apple Watch čeká nějaké nepřečtené oznámení. V případě, že se zde tečka nenachází, tak na vás žádné oznámení nečeká. Pomocí tečky tedy můžete rychle a jednoduše zjistit stav oznámení. Ne každému se ale tato tečka líbí, a proto si v tomto návodu ukážeme, jak ji můžete odstranit.

Jak z Apple Watch odstranit červenou tečku v horní části displeje

První možností, pomocí které lze tečku z horní části displeje odstranit, je provést přečtení či smazání všech oznámení. Pokud si tedy chcete oznámení na vašich Apple Watch přečíst, tak je prvně odemkněte, a poté přejeďte prstem po displeji směrem shora dolů. Tím se dostanete do oznamovacího centra. Pokud si nějakou notifikaci chcete zobrazit, tak na ji jednoduše klikněte. Takto to opakujte do té doby, dokud všechna oznámení neotevřete. V případě, že oznámení číst nechcete a nejraději byste je všechny smazali, tak v oznamovacím centru silně zatlačte na displej Apple Watch, a poté klepněte na možnost Smazat vše.

V případě, že chcete červenou ikonku v horní části displeje kompletně deaktivovat, tak tak můžete učinit na vašem iPhonu, se kterým máte Apple Watch spárovány. V tomto případě tedy na iPhonu otevřete aplikaci Watch a dole se přesuňte do sekce Moje hodinky. Poté v menu najděte kolonku s názvem Oznámení, kterou rozklikněte. Zde už jen stačí v horní části pomocí přepínače deaktivovat funkci s názvem Indikátor oznámení. Po deaktivaci už se červená ikonka v horní části Apple Watch objevovat nebude.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.