Zavřít reklamu

Včera večer se objevila nová vývojářská betaverze watchOS, která tak doplnila čtveřici nového softwaru, který Apple nadělil uživatelům s vývojářským účtem. Co je nového v iOS jsme se podívali v tomto článku, v případě watchOS se také objevilo několik novinek, které stojí za to. Jedná se především o streamování hudby přes LTE, které by mělo být jedním z hlavních taháků Apple Watch Series 3 s podporou LTE, avšak momentálně není ve veřejném buildu k dispozici. Na videu níže se můžete podívat, jak to v nejnovější verzi watchOS vypadá.

Díky streamování přes LTE tak máte neustále k dispozici jak svou vlastní hudební knihovnu (bez nutnosti synchronizace playlistů s telefonem), tak celý katalog Apple Music, který obsahuje více než 40 milionů skladem. Konečně je také možné využívat Siri k hledání a přehrávání hudby. Uživatelé si tak budou moci konečně poslechnout hudbu například v případě, že se chtějí jít projít a nechtějí si s sebou brát svůj telefon.

Další novinkou je přítomnost radiostanic, které můžete nově vyhledávat dle jednotlivých kategorií, a jejichž přehrávání také funguje přes LTE, bez nutnosti telefonu poblíž. V rádiu je možné přehrávat například Beats 1, nebo další Apple Music rádia, stejně jako stanice třetích stran (jejich dostupnost se však liší podle regionu). Skvělé shrnutí najdete na videu níže, které připravili na serveru 9to5mac.

Zdroj: 9to5mac

.