Zavřít reklamu

Dnešní souhrn dne zveřejňujeme na Jablíčkáři o něco dříve než je obvyklé. Důvod je jasný – již za chvíli totiž začne úvodní Keynote k letošní vývojářské konferenci WWDC. Ta také bude hlavním tématem tohoto souhrnu – kromě zahájení Apple Watch LTE v Česku bude řeč i o únicích a chystaných funkcích v operačních systémech Applu.

Apple Watch LTE konečně v Česku

Alza začala nabízet Apple Watch LTE ve své nabídce. Sice je zatím nemůžete koupit, ale můžete si na ně dát hlídacího psa, aby vás ten informoval, jakmile to bude možné. T-Mobile už na zprávy reagoval a vydal k situaci vyjádření. Apple Watch LTE v Česku budou oficiálně dostupné od 14. června. Více se dočtete v článku: Apple Watch LTE v Česku.

Apple oznámil další Keynote – a hned ji zase zrušil

Služba Apple Music nedávno ohlásila speciální akci zaměřenou na Spatial Audio, tedy prostorový zvuk, která se měla konat hned po hlavním proslovu k dnešní WWDC, tedy ve 21 hodin našeho času. Jenže událost byla záhy zrušena. Apple událost oznámil formou videa v rámci jeho služby Apple Music. Poprvé si jej všimli uživatelé sociální sítě Twitter, kde ji také sdíleli. Video bylo jednoduché a prakticky odkazovalo jen na datum 7. června a čas 12:00 PT, v našem případě tedy na 21 hodin, přičemž obsahovalo zmínku o představení služby Spatial Audio. Více se dočtete v článku: Apple oznámil další Keynote, a hned ji zase zrušil.

Dočkáme se dnes představení Siri v češtině?

Zatímco ještě před pár hodinami se zdálo, že by mohla být letošní vývojářská konference WWDC kvůli minimu zajímavých novinek do značné míry nudná, nyní to minimálně pro české fanoušky vypadá na pravý opak. Takřka 100% se totiž na ní dočkáme oznámení rozšíření podpory LTE u Apple Watch do dalších zemích, mezi kterými bude i Česká republika. Tato vychytávka však nemusí být ani zdaleka tou největší události dneška – tedy alespoň pro Česko. Více se dočtete v článku: Nejen Apple Watch LTE. Večer se můžeme dočkat i oznámení Siri v češtině.

Nové MacBooky Pro večer dorazí

Ačkoliv je konference WWDC spojována primárně se softwarem, letos bychom se na ní měli dočkat po roční pauze odhalení nového hardwaru. Řeč je konkrétně o výkonnějších verzích MacBooků Pro s čipy z rodiny Apple Silicon, jejichž příchod potvrdilo v uplynulých týdnech již mnoho analytiků a před pár hodinami i ti takřka nejpřesnější – konkrétně ze společnosti Morgan Stanley. Více se dočtete v článku: Nové MacBooky Pro večer dorazí, koupit si je ale dlouho nepůjde.

Na iPhony a Apple Watch míří nová aplikace pro duševní zdraví

Do startu úvodní Keynote letošní vývojářské konference WWDC už zbývá jen pár chvil. Na veřejnost se již stihly dostat četné úniky, přičemž o jeden z nich se paradoxně postaral samotný Apple, který aktualizoval App Store o nové identifikátory, ve kterých odhalil pár zajímavých novinek. Tou suverénně nejzajímavější jsou přípravy aplikace Mind (tedy mysl) pro Apple Watch a iPhone, která bude velmi pravděpodobně zaměřena na udržování mentálního zdraví, jeho sledování či cokoliv s ním spjaté. Apple tak dostojí svým slibům spočívajícím právě v soustředění se na zdraví jeho uživatelů. Více se dočtete v článku: Na iPhony a Apple Watch míří nová aplikace pro mentální zdraví.

.