iWant

Trable stále provází nové Apple Watch – Uživatelům ve Velké Británii nejde LTE

iWant

Jak se zdá, vydání Apple Watch Series 3 není tak hladké, jak by si v Applu představovali. První negativní reakce přišly s prvními recenzemi, kdy si recenzenti stěžovali na nefunkčnost LTE připojení (někteří i navzdory novým kusům, které na recenzi dostali). Ten samý problém se objevil i u některých uživatelů z USA, kteří si nemohli své Apple Watch aktivovat, nebo jim nešlo se připojit na datovou LTE síť. Jak se zdá, Apple tento problém stále nevyřešil, i přes aktualizaci watchOS, která dorazila minulý týden.

Značná část majitelů Apple Watch Series 3 z Velké Británie si stěžuje na too, se se jim LTE funkcionalita na jejich hodinách nedaří vůbec aktivovat. Funkci eSIM, která je k tomu potřeba, zatím ve Velké Británii podporuje pouze jeden operátor.

Ten vydal prohlášení, že pokud uživatelům data na hodinkách nejdou, mají se s nimi spojit. U některých uživatelů se jedná o pouhý problém s aktivací, který se vyřeší jen čekáním, jiní však mají problémy, které zatím očividně nemají spolehlivé řešení.

Na stránkách operátora EE se nachází více než padesátistránkový thread, ve kterém uživatelé řeší, co a jak dál. Zatím se objevil postup, který je poněkud zdlouhavý, avšak měl by fungovat. Vyžaduje však mnoho resetování, rušení spárování hodinek s telefonem a hovor s operátorem. Jak se zdá, ani ve Velké Británii není start Apple Watch Series 3 hladký tak, jak by si mnozí představovali. Je vidět, že je v tomto ohledu (podpora eSIM) stále co vychytávat.

Zdroj: 9to5mac