Zavřít reklamu

Zájemcům o technologie, ale i běžným uživatelům, se po vyslovení názvu Spotify vybaví švédská společnost zajišťující streamování hudby za poměrně příznivou cenu. Takových streamovacích služeb je samozřejmě více, Spotify má každopádně oproti těm jiným velký náskok. Nabízí aplikaci pro téměř všechna zařízení, na která si vzpomenete, od telefonů, tabletů a počítačů přes chytré televize, reproduktory a herní konzole až k chytrým hodinkám. Mezi podporované hodinky patří i Apple Watch, i když po pravdě je jejich aplikace oproti některým dalším produktům z oblasti nositelné elektroniky trochu osekaná. Na software pro jablečné hodinky si fanoušci Spotify sice museli nějakou dobu počkat, nyní je ale služba konečně dostupná. Dnes si ukážeme triky, jak se ve Spotify na hodinkách zorientovat.

Ovládání přehrávání

Aplikace Spotify na Apple Watch obsahuje 3 obrazovky. První zobrazí naposledy přehrávané skladby, playlisty, alba a umělce, v levém horním rohu můžete rozbalit knihovnu. Na druhé obrazovce najdete jednoduchý přehrávač, za jeho pomoci můžete kromě přeskakování skladeb, upravování hlasitosti a přidávání skladeb do knihovny i přepínat zařízení, na kterém se bude hudba přehrávat. To učiníte po klepnutí na ikonu pro připojení zařízení. Pokud chcete na streamování používat přímo vaše hodinky, musíte k nim připojit Bluetooth sluchátka či reproduktor. Jako v Apple Music, i ve Spotify můžete upravovat hlasitost otáčením digitální korunky. Poslední obrazovka zobrazí aktuálně přehrávaný seznam skladeb, ve kterém můžete zvolit, kterou skladbu chcete aktuálně spustit. Dále zde nechybí tlačítko pro náhodné přehrávání nebo opakování hrané skladby.

Ovládání pomocí Siri

I přesto, že společnost Spotify má s mnohými podmínkami Applu problémy, které se nebojí vypouštět na veřejnost, tak se snaží co nejlépe implementovat svoji službu do ekosystému. V současnosti již můžete přehrávání ovládat i hlasovými příkazy, což koncovým uživatelům usnadní manipulaci se samotnou službou. Pro přeskočení na následující skladbu vyslovte příkaz „Next song“ na předchozí se přepnete příkazem „Previous song“. Hlasitost upravujete příkazy „Volume up/down“ případně můžete vyslovit například „Volume to 50 %.“
Abyste spustili určitou skladbu, podcast, umělce, žánr či playlist, musíte za název dodat frázi „on Spotify“. Pokud tedy chcete přehrát například playlist Release Radar, řekněte „Play Release Radar on Spotify“. Takto budete moci Spotify ovládat pohodlně i z vašeho zápěstí, což potěší (nejen) nadšence do technologií.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.