Zavřít reklamu

Po měsíčním čekání jsme se konečně dočkali – Apple začal v Česku prodávat iPhone 14 Plus. Počínaje dneškem tento model oficiálně vstupuje na trh a již nyní jej tedy na v nabídce autorizovaných prodejců. Prakticky se jedná o základní iPhone 14 ve větším těle. A přesně proto na se na něj jablíčkáři natolik těší. Cupertinský gigant konečně vyslyšel dlouhodobé prosby jablíčkářů a namísto kompaktního modelu mini přišel s jeho opakem – základním iPhonem ve větším těle.

Hlavní zbraní iPhonu 14 Plus je pochopitelně jeho velký displej s úhlopříčkou 6,7″. Velikost s sebou přináší ještě jednu poměrně zásadní vlastnost, a to dechberoucí výdrž baterie, která má při přehrávání videa o 6 hodin trumfnout základní iPhone 14. Nadále se už ale tyto modely nijak zásadně neliší. Je otázkou, jak moc populární iPhone 14 Plus vlastně bude. Přestože mu hraje do karet jeho velikost, výdrž baterie a celková preference větších telefonů, tak na druhou stranu ve srovnání s předchozí generací moc novinek nepřináší. Velký otazník visí i nad cenovkou. Novinky od Applu se mimo USA dočkaly zdražení. iPhone 14 Plus proto v základní konfiguraci se 128GB úložištěm vyjde na 29 990 Kč, což je o 1000 Kč více, než stál vloni představený iPhone 13 Pro se 128GB úložištěm.

  • Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.