Zavřít reklamu

Představení řady iPhone 13 už pomalu klepe na dveře. I přesto se už ale nyní šíří nejrůznější spekulace a úniky o nadcházející generaci iPhone 14, na kterou si budeme muset ještě přes rok počkat. S nejnovějšími informacemi nyní přichází analytici z JP Morgan Chase, kteří čerpají z dobře obeznámených zdrojů. Podle nich přijde iPhone 14 se zásadní změnou, kdy namísto rámečku z nerezové oceli, které jsou na jablečných telefonech s označením Pro například nyní, se dočkáme rámečku z titanu.

Render iPhonu 13 Pro:

Pro Apple půjde o zásadní změnu, jelikož doposud u svých telefonů vsázel výhradně na hliník či nerezovou ocel. Aktuálně totiž gigant z Cupertina v titanu nabízí pouze některé Apple Watch Series 6, které se mimochodem v Česku ani neprodávají, a Apple Card. Ta ale samozřejmě taktéž není v našich končinách k dispozici. V porovnání s nerezovou ocelí se jedná o podstatně tvrdší a odolnější materiál, který není tak náchylný například na škrábance. Zároveň je i tužší a tedy méně ohebný. Konkrétně je pak stejně silný jako ocel, ale o 45 % lehčí. Aby toho nebylo málo, má také vyšší odolnost vůči korozi. Samozřejmě si s sebou nese i nějaká negativa. Například jdou na něm podstatně více vidět otisky.

Tyto nedostatky by Apple mohl řešit speciálním povlakem, který by povrch dokonale „ozdobil“ a například by minimalizoval případné otisky. Jak už ale bylo zmíněno výše, titanového rámečku se pravděpodobně dočkají pouze modely z řady Pro. Obyčejné iPhony 14 se z důvodu nižších nákladů budou muset spokojit s hliníkem. Analytici poté ještě dodali pár zajímavostí. Podle nich se na jablečné telefony vrátí legendární Touch ID, a to buďto v podobě čtečky otisků prstů pod displejem, anebo v tlačítku jako u iPadu Air.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.