Zavřít reklamu

Apple se čím dál tím více zaměřuje na zdokonalování a rozšiřování poskytovaných služeb v oblasti lidského zdraví. Začalo to jednoduchým počítáním kroků, zaznamenáváním aktivity, přes pokročilejší měření srdečního tepu a nyní až pro v USA dostupné certifikované měření EKG. Celá platforma Zdraví se neustále rozšiřuje a s tím souvisí i počet odborníků, kteří na tomto poli v Applu pracují.

Zpravodajský server CNCB nedávno informoval, že Apple v současné době zaměstnává zhruba padesátku doktorů a specialistů, kteří společnosti pomáhají s vývojem a implementací nových zdravotnických systémů na platformě HealthKit. Dle dohledatelných informací by mělo v Applu pracovat více než 20 praktiků, mezi další se řadí specificky orientovaný odborný personál. Realita však může být jiná, neboť většina zaměstnaných lékařů své spojení s Applem cíleně nikde neuvádí.

Podle zahraničních zdrojů Apple značně diverzifikuje specializace zaměstnaných odborníků. Od výše zmíněných praktiků, přes kardiology, pediatry, anesteziology (!) a ortopedy. Všichni mají na starosti projekty týkající se jejich specializace, přičemž informace o některých z nich prosákly nyní na povrch. Například vedoucí ortoped se zaměřuje na spolupráci s výrobci rehabilitačních nástrojů, kdy se Apple snaží přijít na způsob, jak zefektivnit proces rekonvalescence při použití vybraných Apple zařízení.

Mimo to pokračují práce na zdokonalení platformy pro osobní záznamy uživatelů, stejně jako na rozšíření funkcionality současných nástrojů, zejména s ohledem na Apple Watch. Společnost Apple se na tuto dráhu vydala před několika lety a každý rok můžeme vidět, jak jejich snahy v tomto odvětví sílí. Budoucnost tak může být více než zajímavá. Pomyslnou kaňkou na celém snažení v oblasti zdraví je však to, že naprostá většina systémů pracujících s HealthKitem funguje výhradně na americkém trhu.

apple-health

 

.