Zavřít reklamu

V seriálu o nativních aplikacích Applu opět na chvíli zaplujeme do vod operačního systému iOS. Tentokrát se zaměříme na nativní aplikaci Zdraví na iPhonu, a jako vždy si v prvním díle nejprve probereme její naprosté základy.

Aplikace Zdraví umí automaticky zaznamenávat řadu pohybových aktivit i životních funkcí, a to buďto díky provázanosti s příslušnými aplikacemi a zařízeními, nebo na základě údajů, které do ní ručně sami zadáte. Pokud aplikaci Zdraví na svém iPhonu spouštíte poprvé, vyzve vás systém nejprve k vyplnění zdravotního profilu s údaji, jako je datum narození nebo pohlaví – aplikaci Zdraví ale můžete v klidu používat i bez vytvoření zdravotního profilu. Pokud si chcete vytvořit svůj profil dodatečně, klepněte na svoji ikonku v pravém horním rohu a poté na Podrobné informace o zdraví -> Upravit. Poté stačí už jen kliknout na údaj, který chcete změnit, a zadat ho.

Nativní Zdraví na iPhonu slouží jako místo, kde si můžete pohodlně a přehledně zobrazit všechny možné informace, související s vaším zdravím, kondicí a pohybovou aktivitou. Pro zobrazení údajů ve Zdraví klepněte na pravé straně spodní lišty na položku Souhrn. Pro zobrazení detailních údajů vždy klepněte na šipku vpravo od daného údaje. To, jaká data se vám budou v Souhrnu v nativním Zdraví objevovat, záleží jen na vás. Po klepnutí na Souhrn klepněte vpravo na Upravit, klepněte na kartu Vše a poté klepněte na hvězdičku u všech údajů, které chcete zobrazit v souhrnu. Nastavení zobrazení v souhrnu nemá vliv na záznam příslušných údajů – k tomu bude docházet i v případě, že nepovolíte jejich zobrazení v Souhrnu.

.