Zavřít reklamu

Apple v průběhu dnešního večera (19:00) vydá dlouho očekávanou oficiální verzi iOS 11 a všichni uživatelé, kteří disponují kompatibilním zařízením, budou moci vesele aktualizovat. Pokud jste se nezúčastnili některého z betatestů a v iPhonu/iPadu stále máte nějakou verzi iOS 10, musíme vás důrazně upozornit. Jakmile do svého zařízení nainstalujete iOS 11, starší aplikace využívající 32bitové instrukční sady nepůjdou na vašem zařízení spustit!

S příchodem iOS 11 končí podpora 32bitových aplikací přesně tak, jak Apple avizoval již před mnoha měsíci. Vývojáři měli dostatek času na to, aby své zastaralé aplikace aktualizovali dle současných podmínek pro publikaci. Je velice dobře možné, že máte ve svém zařízení jednu či dvě starší, ale o to více oblíbené aplikace, které již nejsou v aktivním vývoji a updatu na 64bitů se nedočkají. V tomto případě upozorňujeme, že je po dnešní aktualizaci nebudete moci používat.

Pokud máte iOS 10, v nastavení se můžete podívat na to, kterým aplikacím tento problém hrozí. Postup je velmi jednoduchý. Stačí si otevřít Nastavení, dále Obecné, poté Informace a zde si rozkliknout možnost Aplikace. Objeví se vám seznam aplikací, které momentálně nejsou kompatibilní s novou verzí iOS a pokud nedostanou 64 bitovou aktualizaci, kompatibilní již nebudou. Pokud nějaké takové aplikace máte, můžete zkusit kontaktovat samotné vývojáře. Pokud však neaktualizovali svou aplikaci do teď, pravděpodobně je již vývoj u konce.

.