Zavřít reklamu
iWant

Balení příštích iPhonů bude možná postrádat jednu důležitou součást

iWant

Společnost Apple by měla podle očekávání vydat letos na podzim trojici iPhonů. Jedním z nich bude nejspíš upgradovaný iPhone X, druhým iPhone X Plus, a třetím modelem by měla být cenově dostupnější verze iPhonu. Nověji vydané jablečné telefony již nějakou dobu nedisponují 3,5mm jack konektorem pro sluchátka. Všeobecnou paniku, která vznikla při předvedení prvního modelu bez tohoto konektoru – tedy iPhonu 7 – se Apple snažil zklidnit mimo jiné také tím, že k iPhonům přibaloval i redukci z 3,5mm jacku na Lightning. Tomu ale bude možná již brzy konec.

S předpovědí o chybějícím adaptéru u nových modelů přišli nejrůznější analytici již několikrát. Nyní k těmto domněnkám mají o důvod víc. Tím důvodem je čtvrtletní zpráva ze společnosti Cirrus Logic, která je dodavatelem firmy Apple. Zásobuje ji audio hardwarem pro produkty, jako je třeba iPhone. Podle Matthewa D. Ramsaye, analytika společnosti Cowen, poskytuje právě zpráva o kvartálním hospodaření firmy Cirrus Logic nápovědu ohledně plánů Applu na tento podzim.

 

Ramsay ve své zprávě investorům píše, že finanční výsledky – jmenovitě informace o výnosech – společnosti Cirrus Logic „potvrzují, že Apple nebude k nejnovějším modelům svých iPhonů přidělovat redukci pro sluchátka“. U dříve vydaných modelů podle Ramsaye redukce chybět nebude. S podobným závěrem přišel i Blayne Curtis, analytik společnosti Barclays, již letos v dubnu.

Společnost Apple zbavila své smartphony sluchátkového jacku v roce 2016. Poslech audia je možný přes Lightning port, balení nových modelů je vybavené nejen sluchátky s Lightning zakončením, ale i zmiňovanou redukcí. Absence redukce v balení nových iPhonů ale neznamená, že Apple tento doplněk přestane dodávat úplně – adaptér je na oficiálních stránkách k Applu samostatně k prodeji za 279 korun.