Zavřít reklamu

Apple zavedl skutečně líbivou tradici v tom, že obvykle na jaře představuje nové barvy svých aktuálních iPhonů. Letos se sice o chvíli předběhl, i tak zde ale máme novou žlutou, kterou dal alespoň základní řadě iPhonů 14 a 14 Plus. Bylo by určitě milé vidět, že takto zvedá zájem i u Apple Watch, iPadů nebo MacBooků. 

Apple už dávno není jen bílý a černý. Už je tomu dávno, kdy toto duo barev rozšířil i o zlatou, první velkou divočinu ale předvedl až s iPhony XR (pokud tedy nepočítáme iPhony 5C, které byly spíše výjimkou). Mimochodem právě iPhone XR bylo možné sehnat i ve velice líbivé žluté, kdy ta byla dostupná i v případě iPhonů 11. Žlutý je i 24“ iMac nebo iPad 10. generace.

Je to maličkost, jenže barvy má rád každý a marketingově prostě fungují, což ví i všichni ostatní výrobci nejen chytrých telefonů. Proto je poměrně škoda, že Apple inovuje barvy právě jen u iPhonů, když je jeho portfolio poměrně početné (pochopil to ale třeba i u HomePodů mini). Neříkáme, že by měl dát křiklavé barvy zrovna iPadům Pro nebo MacBookům Pro, ale iPad Air, iPad mini, MacBooky Air nebo Apple Watch si o to přímo říkají.

Teď je ta správná doba 

Nová barva je sice jen barva, protože jinak je zařízení naprosto stejné, ale s ohledem na jeho kratší časové období, kdy je na trhu, je jednoduše exkluzivnější. Navíc povánoční trh je samozřejmě na jakékoli prodeje slabší, protože zákazníci se právě ze svých financí vydali v předvánočním období, a tak je nyní ta ideální doba oživit portfolio. Je to i období mnohých slev, které mimochodem právě panuje i na mnohé produkty Applu.

Samozřejmě nepotřebuje nějakou barevnou úpravu titanových Apple Watch Ultra, ale Apple Watch SE mají jen tři poněkud usedlejší varianty, kde by se toho dalo vymyslet rozhodně více. To samé se dá ostatně říci i o Series 8, která je také o třech barvách ale variantně v hliníku nebo oceli. K tomu je zde tedy ještě u hliníku jedna (PRODUCT)RED červená. Apple zde ale pravděpodobně sází na vysokou míru personalizace za pomoci řemínku a na barvu samotných hodinek spíše zapomíná.

U iPadů to zase dohání svými kryty Smart Folio. Je pro něho přece jen jednodušší prodat vám pouzdro, kryt nebo řemínek než řešit novou barvu celého zařízení. Nic tedy nenasvědčuje tomu, že se někdy dalšího rozšiřování barev během životnosti produktu dočkáme. 

.