Zavřít reklamu

Telefon iPhone je navržený tak, aby chránil vaše data a soukromí. Integrované bezpečnostní funkce pomáhají zabránit v přístupu k vašim datům v iPhonu a na iCloudu každému kromě vás. Face ID a Touch ID představují bezpečné a pohodlné metody odemykání iPhonu, autorizace nákupů a plateb a přihlašování k mnoha aplikacím od nezávislých vývojářů. Obojí je nicméně podmíněno nastavením přístupového kódu. 

Face ID a modely iPhonu, které jím disponují:

  • iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max 
  • iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max 
  • iPhone X, XR, XS, XS Max

Úvodní nastavení Face ID 

Pokud jste Face ID nenastavili při počátečním nastavení iPhonu, přejděte do Nastavení -> Face ID a kód -> Nastavit Face ID a postupujte podle pokynů na displeji. Při nastavování Face ID je standardně třeba, abyste jemně pohybovali hlavou v kruhu a ukázali tak svou tvář ze všech stran. Pokud chcete přidat další podobu, kterou má Face ID rozpoznávat, přejděte do Nastavení -> Face ID a kód -> Nastavit alternativní vzhled a postupujte podle pokynů na displeji.

Dočasné vypnutí Face ID 

Odemykání iPhonu pomocí Face ID můžete v případě potřeby dočasně deaktivovat. Stiskněte současně postranní tlačítko a kterékoli z tlačítek hlasitosti a podržte je po dobu 2 sekund. Po zobrazení jezdců iPhone ihned zamkněte stisknutím postranního tlačítka. Když se přibližně po dobu jedné minuty nedotknete displeje, iPhone se zamkne automaticky. Při příštím odemknutí iPhonu pomocí přístupového kódu se Face ID znovu zapne.

Vypnutí Face ID 

Přejděte do Nastavení -> Face ID a kódový zámek a proveďte některou z následujících akcí: 

  • Vypnutí Face ID jen pro určité položky: Vypněte jednu či více z voleb Odemknutí iPhonu, Apple Pay, iTunes a App Store a Automatické vyplňování v Safari. 
  • Vypnutí Face ID: Klepněte na volbu Resetovat Face ID.

Co je dobré vědět 

Pokud trpíte fyzickým handicapem, můžete při nastavování Face ID klepnout na Volby zpřístupnění. V takovém případě nebude při nastavování rozpoznávání tváře vyžadován pohyb hlavou v plném rozsahu. Použití Face ID bude i nadále bezpečné, ale bude nutné, abyste se na iPhone dívali vždy přibližně pod stejným úhlem.

Funkce Face ID nabízí také volbu zpřístupnění určenou pro nevidomé a špatně vidící uživatele. Pokud nechcete, aby funkce Face ID při odemykání fungovala jen tehdy, když se na iPhone díváte otevřenýma očima, přejděte do Nastavení -> Zpřístupnění a vypněte volbu Vyžadovat pozornost pro Face ID. Pokud při prvním nastavení iPhonu aktivujete VoiceOver, vypne se tato funkce automaticky.

Změna nastavení pro pozornost 

V zájmu lepšího zabezpečení funkce Face ID vyžaduje vaši pozornost. iPhone odemkne jen tehdy, když máte otevřené oči a díváte se na displej. iPhone může za těchto podmínek také zobrazovat oznámení a zprávy, nechávat displej rozsvícený, když čtete, nebo snižovat hlasitost upozornění. Má to ale jednu nevýhodu – pokud nosíte brýle, sluneční brýle, nebo jste silně změnili svůj vzhled, Face ID bude mít problém vás poznat. Odemčení zařízení tak bude trvat o to déle, nebo budete vyzváni k zadání kódu.

Pokud nechcete, aby iPhone vaši pozornost vyžadoval, funkci vypněte v Nastavení -> Face ID a kódový zámek. Zde můžete vypnout (nebo naopak zapnout) následující prvky: 

  • Vyžadovat pozornost pro Face ID 
  • Funkce vyžadující pozornost 
  • Haptika při úspěšném ověření
.