Zavřít reklamu

Už léta se řeší případný přechod iPhonu z Lightning konektoru na USB-C. Ačkoliv mnoho uživatelů by podobnou změnu vidělo už dávno, Apple se do ni z jistých důvodů stále nemá. Lightning má totiž své nezpochybnitelné výhody. Je totiž nejen že odolnější, ale zároveň jej má cupertinský gigant kompletně pod palcem, díky čemuž také generuje zisk z licencování MFi (Made for iPhone) příslušenství. USB-C je na druhé straně dnešním standardem a najdeme jej prakticky všude, včetně některých jablečných produktů, jako jsou Macy a některé iPady.

Ačkoliv se Apple zuby nehty drží svého proprietárního konektoru, okolnosti jej nutí ke změnám. Dlouhou dobu se hovořilo o tom, že než aby iPhone přešel na USB-C, tak raději bude kompletně bezportový a nabíjení i synchronizaci tak bude řešit bezdrátově. Jako žhavý kandidát se na tuto pozici nabízela technologie MagSafe. Ta přišla spolu s iPhony 12 a momentálně umí pouze nabíjet, což pochopitelně nestačí. Bohužel do jablečných plánů hází vidle Evropská unie, která už několik let lobbuje za zavedení standardu v podobě USB-C. Co to znamená pro Apple?

Zničení myšlenky Think Different?

V současné době se totiž mezi jablíčkáři začínají objevovat velice zajímavé spekulace a úniky o tom, že v případě iPhonů 15 Apple finálně přejde na USB-C. Ačkoliv se jedná o pouhou spekulaci, která se ve skutečnosti ani nemusí vyplnit, dává nám zajímavý vhled do celé situace – obzvláště v okamžiku, kdy za ní stojí jeden z nejpřesnějších analytiků a leakerů vůbec. Z této informace navíc vyplývá jediné. Není v silách Apple přinést dostatečně včas kvalitní a spolehlivou bezportovou alternativu, kvůli čemuž nezbývá nic jiného, než se podřídit evropským autoritám. Vzhledem k tomu se ale mezi jablíčkáři rozvášnila velice zajímavá diskuze.

Steve-Jobs-Think-Different

Je tato změna předzvěstí zániku samotné myšlenky Think Different, na které je Apple z velké části postaven? Někteří si totiž myslí, že pokud se Apple bude muset podřizovat takto v oblasti „hloupého“ konektoru, tak že situace dost možná zajde o dost dál. Cupertinský gigant by tak koneckonců přišel o možnost mít vlastní, klidně nejpokrokovější, port (nejen) na svých telefonech. Následně tady ještě máme fanoušky na opačné straně barikády, kteří zastávají diametrálně odlišný názor. Podle nich se totiž celý koncept zmiňované myšlenky už dávno sesypal, jelikož už firma není tak inovativní a hraje spíše na jistotu, což sice v jejím postavení, jakožto jedné z nejhodnotnějších firem světa, dává i smysl. Jak na tyto spekulace nahlížíte vy? Je vynucený přechod na USB-C skutečně předzvěstí zániku Think Different, nebo se myšlenka vytratila již před lety?

.