Zavřít reklamu

Už jen několik málo týdnů nás dělí od pravděpodobně nejočekávanější události letošního roka. Řeč je samozřejmě o představení nové řady iPhone 13, což by se mělo odehrát již v září, kdy Apple odhalí čtveřici nových modelů s parádními novinkami. Není tedy divu, že se nyní doslova hromadí nejrůznější úniky, spekulace a teorie. Čerstvé informace nyní přináší respektovaný žurnalista a analytik Mark Gurman z portálu Bloomberg, podle kterého se jablečná společnost chystá přinést nové možnosti do oblasti fotografování a natáčení videí.

iPhone 13 Pro (Render):

iPhone 13 (Pro) by si tedy konkrétně mohl poradit s natáčením videa v portrétním režimu, který je aktuálně dostupný pouze pro fotografie. Vůbec poprvé se objevil v případě iPhonu 7 Plus, kdy dokáže relativně věrně oddělit hlavní subjekt/objekt od zbytku scény, kterou zamaže a vytvoří tak efekt zvaný bokeh. Stejné možnosti se tedy teoreticky dočkáme i u videí. Zároveň spolu se systémem iOS 15 dorazí režim portrétu i do videohovorů FaceTime. Tady to ale ještě nekončí. Videa nadále bude možné nahrávat ve formátu ProRes, díky čemuž bude možné nahrávat videa v podstatně vyšší kvalit. Zároveň se tak uživatelům dostane dalších možností pro úpravy. Gurman každopádně dodává, že by ProRes u videa mohl být dostupný pouze pro dražší modely s označením Pro.

iPhone 13 koncept
iPhone 13 (koncept)

Gurman nadále znovu potvrdil příchod výkonnějšího čipu A15, zmenšeného horního výřezu a nové technologie displeje, která navýší obnovovací frekvenci na dlouho očekávaných 120 Hz (pravděpodobně jen na modelech Pro). iPhone 13 Pro (Max) by pak dokonce mohl nabídnout i always-on displej. V oblasti obnovovací frekvenci a always-on právě jablečné telefony na svou konkurenci značně ztrácí a zdá se proto logické tyto možnosti konečně implementovat.

.