Zavřít reklamu

To, na co mnozí jablíčkáři čekali celý rok, je konečně tady. Po boku „klasických“ iPhonů 13 (mini), iPadu 9. generace a iPadu mini 6. generace jablečná společnost před malou chvílí představila také vrcholné modely v podobě iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. Pro mnohé z nás se jedná o zařízení, na která přejdeme z našich současných „staříků“. Pokud vás tedy zajímá, na co se u těchto vlajkových lodí můžete těšit, tak se vrhněte do čtení.

Stejně jako u loňského modelu je i iPhone 13 Pro Max vyrobený z nerezové oceli. Má čtyři nové barvy, a to grafitovou, zlatou, stříbrnou a sierra blue, tedy světle modrou. Konečně jsme se dočkali menšího výřezu na přední straně – konkrétně je menší o celých 20 %. Kromě toho Apple využil Ceramic Shiled, díky čemuž je přední displej chráněný lépe než kdykoliv předtím. Zmínit musíme také novou trojici zadních objektivů, větší baterii a samozřejmě podporu oblíbeného MagSafe.

Co se týče výkonu, tak jsme se dočkali čipu A15 Bionic, který má celkově šest jader. Čtyři z toho jsou úsporná a dvě pak výkonná. Oproti vrcholným konkurenčním čipům je čip A15 Bionic až o 50 % výkonnější, samozřejmě podle Applu. Změn se dočkal také displej – i nadále se jedná o Super Retina XDR. Maximální jas za „normálních okolností“ je až 1000 nitů, při HDR obsahu pak neuvěřitelných 1200 nitů. Oproti loňským modelům je tedy displej ještě jasnější a lepší. Konečně jsme se dočkali také ProMotion, tedy technologie, která automaticky přizpůsobuje obnovovací frekvenci podle toho, co se děje na displeji. Rozsah adaptivní obnovovací frekvence je od 10 Hz po 120 Hz. Bohužel, 1 Hz chybí, což znemožňuje Always-On režim.

Obrovských změn se dočkal také zadní fotoaparát. I nadále se na zádech nachází tři objektivy, podle Applu byl však proveden vůbec největší pokrok. Širokoúhlý fotoaparát nabízí rozlišení 12 megapixelů a světelnost f/1.5, ultra-širokoúhlý objektiv pak taktéž rozlišení 12 megapixelů a světelnost f/1.8. Co se týče teleobjektivu, tak ten je 77milimetrový a nabízí až 3x optický zoom. Díky všem těmto vylepšením získáte perfektní fotky v každé situaci, a to bez jakéhokoliv šumu. Dobrou zprávou je, že na všechny objektivy přichází noční režim, díky kterému je možné fotit ještě lepší fotografie ve špatných světelných podmínkách a v noci. Ultra-širokoúhlý objektiv pak nabízí makro focení a zvládne perfektně zaostřit například kapky deště, žilnatinu na listech a další. Hardware a software je samozřejmě perfektně provázaný, díky čemuž získáme ještě lepší fotografické výsledky. Při focení je nově možné také přizpůsobit Smart HDR a upravit fotografické profily podle toho, které zrovna budete potřebovat.

Výše jsme se věnovali především focení, nyní se pojďme podívat na točení videí. iPhone 13 Pro (Max) dokáže natáčet v režimu Dolby Vision HDR a postará se o naprosto profesionální záznam, který se dokáže rovnat zrcadlovým fotoaparátům. Dočkali jsme se také nového režimu Cinematic, díky kterého je možné pomocí iPhonů 13 natáčet záznamy, které se využívají v těch nejznámějších filmech. Cinematic Mode dokáže automaticky, či ručně, přeostřit z popředí na pozadí, a poté opět z pozadí na popředí. Kromě toho zvládne iPhone 13 Pro (Max) natáčet v režimu ProRes, a to konkrétně až v rozlišené 4K při 30 snímcích za sekundu.

Přichází také vylepšená baterie. I přesto, že je A15 Bionic výkonnější, tak iPhone 13 Pro (Max) dokáže na jedno nabití vydržet ještě delší dobu. A15 Bionic totiž není jen výkonnější, ale ještě úspornější. Delší výdrži baterie pomáhá také operační systém iOS 15. Konkrétně Apple uvedl, že v případě iPhonu 13 Pro se uživatelé mohou těšit o 1,5 hodiny větší výdrž než v případě iPhonu 12 Pro, co se pak týče většího iPhonu 13 Pro Max, tak zde je výdrž baterie až o 2,5 hodiny větší než u loňského iPhonu 12 Pro Max. Veškeré zlato, které je u nových „třináctek“ použito, je recyklované. Oproti klasickému iPhonu 13 (mini) nabídnou Pro varianty 5jádrové GPU. Kapacita startuje na 128 GB, dále je k dispozici 256 GB, 512 GB a 1 TB. Předobjednat si tyto modely budete moci již 17. září, prodeje pak startují 24. září.

.