Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple chce přesunout výrobu MacBooku a iPadu do Vietnamu

Čínskou lidovou republiku bychom mohli označit za největší továrnu světa. Prakticky denně se můžete setkat s těmi nejrůznějšími produkty, které jsou opatřeny nápisem Made in China. Podle nejnovějších zpráv pramenících z magazínu Reuters kalifornský gigant údajně požádal společnost Foxconn, která je nejdůležitějším článkem jablečného dodavatelského řetězce a stará se o montování Apple produktů, zdali by nemohla částečně přesunout výrobu MacBooků a iPadů z Číny do Vietnamu. To by se mělo dít kvůli právě probíhající obchodní válce mezi zmiňovanou ČLR a Spojenými státy.

Tim Cook Foxconn
Zdroj: MbS News

Apple se již delší dobu snaží o jakousi geografickou diverzitu na poli výroby svých produktů. Například jablečná sluchátka AirPods a AirPods Pro se již nyní vyrábí především ve Vietnamu a již v minulosti jsme mohli narazit na několik zpráv, které pojednávají o expanzi výroby iPhonů v této zemi. Jak to tak vypadá, přechod do jiných zemí je v současné chvíli již nevyhnutelný a jedná se jen o otázku času.

iPad Pro se pravděpodobně dočká podpory 5G sítí

V posledních měsících se častokrát hovoří o příchodu vylepšeného iPadu Pro. Ten by se měl především pochlubit revolučním mini-LED displejem, díky čemuž nabídne o poznání lepší kvalitu. Podle nejnovějších informací se ale nebude jednat o jedinou novinku. Aktuálně se totiž nechal slyšet magazín DigiTimes, který má údajně zprávy z důvěryhodných zdrojů. iPad Pro by v příštím roce měl nabídnout podporu mmWave, díky čemuž si bude rozumět s pokročilými 5G sítěmi.

iPad Pro Mini LED
Zdroj: MacRumors

Kdy se ale dočkáme představení, nebo uvedení nového iPadu Pro na trh? To je samozřejmě v současné situaci nejasné a žádné přesné datum neexistuje. Hned několik zdrojů se ale shoduje nad tím, že produkce těchto kousků začne ještě v posledním kvartálu letošního roku. Následně by tak profesionální jablečný tablet mohl zavítat na pulty obchodů v první polovině příštího roku.

Apple na příští rok plánuje MacBook s Intelem i Apple Silicon

Dnešní souhrn si završíme další zajímavou spekulací, u které navíc navážeme na náš včerejší článek. Informovali jsme vás totiž o tom, že bychom se příští rok mohli dočkat redesignovaných 14″ a 16″ MacBooků Pro, které budou poháněny jablečnými čipy z rodiny Apple Silicon. Tyto informace pramenily od renomovaného analytika jménem Ming-Chi Kuo. Na celou situaci dnes zareagoval poměrně přesný leaker známý jako L0vetodream, který přichází s velice zajímavou zprávou.

Revoluční čip M1:

Podle něj by se redesign neměl týkat pouze Maců s Apple Silicon. Je tedy na první pohled patrné, že tímto tvrzením odkazuje na příchod jablečných laptopů, které budou ještě poháněny procesorem od společnosti Intel. Kalifornský gigant se pravděpodobně chystá prodávat MacBooky ve dvou větvích, kdy bude záležet jen na jednotlivých jablíčkářích a jejich potřebách, zdali se rozhodnout pro „intelovskou klasiku“ nebo ARMovou budoucnost. Poměrně široká řada uživatelů totiž na svých Macích potřebuje denně pracovat i s operačním systémem Windows, který prozatím na Apple Siliconu rozjet nejde. Celý přechod na vlastní čipy by měl Applu zabrat dva roky.

.