Zavřít reklamu

Když Apple včera představil nový Mac Studio, tak si pomyslnou záři reflektorů získal především výkonný čip M1 Ultra. Není se vlastně ani čemu divit. Po stránce výkonu totiž tento počítač s přehledem poráží například i Mac Pro, což z něj dělá ideálního parťáka pro profesionály, jelikož se nezalekne ani před těmi nejnáročnějšími úlohami. Spolu s novým jablečným počítačem jsme se zároveň dočkali i nových periferií – Magic Keyboard, Magic Trackpad a Magic Mouse – které přichází v novém černém provedení.

Pokud byste si tedy nyní chtěli pořídit jednu z těchto periferií, můžete si tedy vybrat ze dvou variant. K dispozici jsou totiž produkty v bílé a černé, ale ne úplně doslova. Tělo je totiž vždy ze stříbrného hliníku. U klávesnice je barva definována jen u samotných kláves, u trackpadu a myši pak u dotykového povrchu Multi-Touch. I přesto jsou ale rozdíly na první pohled velice patrné a sami musíme uznat, že černá má zkrátka něco do sebe a skvělým způsobem může okořenit pracovní desku.

Mac Studio Studio Display
Nové periferie Apple Magic v praxi

Je libo černá? Připravte si peněženky

Na první pohled vás může napadnout, že se varianty Magic Keyboard, Magic Trackpadu a Magic Mouse budou lišit pouze ve svých barevných provedení. Bohužel tomu tak ale ve finále není, jelikož za černé periferie si Apple účtuje o šest set více, u myši dokonce o sedm set. Zatímco bílá Magic Keyboard vyjde na 5 290 Kč, černou pořídíte za 5 890 Kč, stejně tak i bílý Magic Keyboard vyjde na 3 790 Kč, avšak za ten černý si Apple naúčtuje 4 390 Kč. Jak už jsme zmínili, jinak tomu není ani u Magic Mouse, kterou si můžete zakoupit v bílém provedení za 2 290 Kč, nebo si připlatit sedm stovek (celkově 2 990 Kč) za verzi s černým dotykovým povrchem Multi-Touch.

Apple v tomto směru vsadil na poměrně zvláštní strategii, která i přesto může fungovat. Na bílé periferie jsme již několik let zvyklí a pokud bychom chtěli nějakou obměnu, tak si zkrátka budeme muset připlatit. Přesně z tohoto důvodu lze očekávat, že tyto nové kousky, ačkoliv jsou dražší, tak i přesto oslaví poměrně solidní prodeje, jelikož se jedná o poměrně příjemnou změnu.

.