Zavřít reklamu

Český meteorologický web In-počasí vydal novou verzi mobilní aplikace pro iOS. Nová verze je nově dostupná zdarma všem uživatelům a zcela bez reklam, zatímco předchozí verze byly zpoplatněny.

Aplikace přináší podrobné předpovědi počasí až na 9 dní včetně grafů a hodinových předpovědí. Údaje o aktuálním počasí jsou měřeny na více než 200 meteorologických stanic v Česku. Informace zasílají i dobrovolní pozorovatelé. V České republice se jedná o jednu z nejhustších sítí meteorologických stanic. Aktuální teplota venku je tak v aplikaci udávána na desetinu stupně přesně a aktualizována několikrát za hodinu.

Pro přesnou předpověď srážek aplikace nabízí i pohled na srážkový radar. Ten zachycuje srážky v uplynulé hodině a předpoví je i na následující hodinu. Srážkový radar je přehledně dostupný hned na úvodní obrazovce aplikace.

Dlouhodobá předpověď je v aplikaci přehledně shrnuta v grafu, který nabízí pohled na vývoj teplot, srážek a větru v následujících 9 dnech. Vedle předpovědi počasí aplikace zobrazí také časy východů a západů Slunce či Měsíce.

In Počasí mockup
Zdroj: SmartMockups

Předpovědi počasí jsou v aplikaci kombinovány z několika numerických modelů tak, aby vždy co nejlépe odpovídaly vývoji počasí. Aktualizovány jsou každé tři hodiny a máte tak jistotu, že se vždy díváte na nejaktuálnější předpověď. Systém předpovědí vychází z projektu Ventusky, který slaví úspěchy po celém světě.

Aplikace se navíc bude nadále rozšiřovat. V příští aktualizaci přibude především široká nabídka widgetů s počasím pro chystaný iOS 14.

.