Zavřít reklamu

Nic není bezchybné, což pochopitelně platí i pro produkty s logem nakousnutého jablka. Čas od času se proto objeví nějaká ta chyba, která může být například kritická, anebo naopak spíše úsměvná. Právě druhá varianta nyní sužuje nativní aplikaci počasí v iOS 14.6. Program si totiž z nějakého důvodu nedokáže poradit se zobrazením teploty 69 °F, přičemž namísto toho zobrazí 68 °F, anebo 70 °F.

Prohlédněte si nový režim Focus v systému iOS 15:

V našich končinách se s tímto problémem asi setká jen málokdo, jelikož namísto stupňů Fahrenheita zde používáme stupně Celsia. To ostatně platí prakticky pro celý svět. Se stupni Fahrenheita se totiž setkáte jen v Belize, Palau, na Bahamách, Kajmanských ostrovech a samozřejmě ve Spojených státech amerických, tedy v takzvané domovině jablečné společnosti. Ačkoliv jablíčkáři na chybu už nějaký ten pátek upozorňují, tak pořád není jisté, co ji vlastně způsobuje. Apple se navíc k celé situaci nikterak nevyjádřil.

Apple počasí nedokáže zobrazit 69 °F

Nikdo ani neví, jak dlouho se chyba v iOS nachází. Portál The Verge proto otestoval několik starších zařízení, přičemž na iPhonu s iOS 11.2.1 se teplota 69 °F zobrazovala normálně. Na sociální síti Twitter se každopádně objevila vcelku zajímavá teorie, která působí vcelku věrohodně a pravděpodobně. Na vině by mohlo být zaokrouhlování za podmínky, že se teplota nejprve vypočítává, respektive tedy převádí ze °C do °F. To pak ještě doplňuje fakt, že se teplota zobrazuje s jedním desetinným číslem. Zatímco 59 °F se totiž rovná 15 °C, tak právě oněch 69 °F se rovná 20,5555556 °C.

Ačkoliv se tedy jedná o spíše úsměvnou chybu, tak jistě mohla někoho potrápit. Rozhodně ale nesmíme zapomenout zmínit, že na beta verzi operačního systému iOS 15 se 69 °F již zobrazuje bezchybně. Apple pravděpodobně zpozoroval stížnosti jablíčkářů a tento neduh naštěstí vyřešil.

.