iWant

Změňte si v iOS aplikaci Počasí stupně Celsia na stupně Fahrenheita

iWant

Aplikace Počasí v operačním systému iOS disponuje funkcí, díky které můžete jednoduše přepínat stupně Celsia na stupně Fahrenheita. Pokud žijete v Americe a díváte se na stupně ve Fahrenheitově stupnici, můžete si ji přepnout na stupnici Celsia – to samozřejmě platí i naopak. Prostě a jednoduše je úplně jedno, kde na světě se nacházíte, protože Počasí vás rozhodně v tom, jakou stupnici budete chtít použít, limitovat nebude. Abyste si zobrazení jiné stupnice aktivovali, musíme v aplikaci Počasí na iOS najít jedno malé ukryté tlačítko. Pojďme se společně podívat, kde se nachází.

Jak na změnu stupnice v Počasí

  • Otevřeme si aplikaci Počasí  (je jedno, jestli pomocí widgetu nebo ikony na domovské obrazovce).
  • Zobrazí se přehled počasí v našem defaultně nastaveném městu.
  • V pravém dolním rohu klikneme na ikonku tří čar s tečkami.
  • Zobrazí se všechny lokace, u kterých sledujeme teplotu.
  • Pod lokacemi se nachází malý, nenápadný switch °C / °F,  na který když tapnete, změní se stupnice z Celsiovy na Fahrenheitovu a samozřejmě naopak.

Stupnice, kterou jste si zvolili, se stane defaultně nastavenou. To znamená, že ji po každém spuštění aplikace nebudete muset měnit – zůstane taková, jakou jste ji nechali. Bohužel zatím není možnost sledovat obě stupnice – jak Celsiovu, tak Fahrenheitovu – zároveň. Vždy si musíme zvolit jen jednu z nich. Kdo ví, třeba se této funkce v iOS dočkáme v jedné z dalších aktualizací.