Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace, přičemž různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Pokud chcete pracovat v Applu, musíte přiznat své chyby

Apple je bezpochyby jednou z největších společností světa, která se specializuje na výrobu technicky pokročilých produktů. Je tedy samozřejmostí, že se do „jablečného týmu“ nedostane jen tak kde kdo, ale musí se jednat o skutečného profesionála s jasnou vizí. Právě zaměstnanci kalifornského giganta totiž dělají onu pokrokovou společnost pokrokovou. Z tohoto důvodu je jasné, že pokud byste se chtěli nechat zaměstnat právě Applem, nebude to mít ze startu vůbec jednoduché. V současné době se nechala slyšet Sabrina Paseman, která strávila 5 let v týmu specializujícího se na počítač Mac. Sabrina sdělila svůj příběh magazínu Business Insider, kde mimo jiné zmínila, co jí hlavně pomohlo při vstupním pohovoru.

Sabrina Paseman: Jak získat práci v Applu
Sabrina Paseman (vlevo); Zdroj: Business Insider

Nejdůležitější je přiznat své chyby. Přesně tohle heslo razí i samotná Sabrina, podle které jí přiznání jejich chyb zajistilo pracovní pozici. Místo toho, aby pouze vyzdvihovala své předchozí kariérní úspěchy, se zaměřila i na své špatné stránky. Před pozicí v Applu se věnovala vývoji zdravotnických zařízení. Jejich prototypy s sebou dokonce přinesla i na samotný pohovor a mluvila také o tom, kde při vývoji udělala chybu a co by se případně dalo udělat lépe. Tímto Sabrina ukázala i způsob svého uvažování. Pokud byste se tedy někdy ucházeli o místo v Applu, nezapomeňte na přiznání svých chyb a případně ukažte, jak byste v daných krocích postupovali nyní. Tato kombinace podle Sabriny doslova nadchla personalisty společnosti, kteří ji následně přijali.

MacBook Pro 16″ se dočkal nové grafické karty

V aktuální nabídce jablečných laptopů jako TOP model figuruje loňský 16″ MacBook Pro. Na jeho výkon se spoléhají především náročnější uživatelé, kteří se věnují kupříkladu práci s grafikou a fotkami, programování, střihu videa či skládání hudby. Především střihači a grafici od svého „jablíčka“ očekávají, že jim poskytne co možná nejlepší grafický výkon. Doposud si uživatelé mohli připlatit za nejlepší grafickou kartu, jenž byla AMD Radeon Pro 5500M s 8 GB paměti GDDR6, která je vyšla na 6 tisíc. Apple se ale rozhodl tohle v tichosti změnit a svým zákazníkům poskytnout ještě výkonnější komponentu. Do nabídky dnes totiž byla bez jakéhokoliv oznámení přidána karta AMD Radeon Pro 5600M s 8 GB paměti HBM2. A jak je to s cenou? Zde se kalifornský gigant skutečně nebál a pokud si budete chtít objednat 16″ MacBook Pro s touto grafickou kartou, budete si muset přichystat dalších 24 tisíc. Apple na svém webu zároveň uvádí, že nová karta dokáže nabídnout až o 75 procent vyšší výkon, než se kterým jsme se mohli setkat v případě modelu Radeon Pro 5500M.

Jak se změna projevila si můžete prohlédnout zde:

Je na cestě ohebný iPhone?

Dnešní novinky si završíme zajímavou spekulací. Řadě jablíčkářů je určitě jméno Jon Prosser velice známé. Jedná se totiž o pravděpodobně nejpřesnějšího leakera, který nám v minulosti odhalil kupříkladu příchod iPhonu SE, jeho specifikace, a zaměřil se na 13″ MacBook Pro. Právě Jon Prosser v posledních týdnech vydává velice zajímavé tweety pojednávající o ohebném iPhonu. Ačkoliv řada lidí stále namítá, že se jedná o něco, na co dnešní technologie není stále připravena, společnosti jako Samsung a Huawei nám ukázali pravý opak. Kdy se ale dočkáme ohebného telefonu s logem nakousnutého jablka je prozatím samozřejmě nejasné.

Příchod tohoto modelu navíc také předpověděl ředitel společnosti Corning. Ta pro kalifornského giganta dodává skla samotných telefonů a je tak možné, že je novinka již skutečně za rohem. Poslední tweet od Prossera ale pojednává o tom, že ohebný iPhone není skutečně ohebným. Apple by měl údajně pracovat s prototypem, který nabízí dva oddělené displeje, které propojuje pant.

.