Zavřít reklamu

Finanční aplikace Coinbase, ve které můžete obchodovat s kryptoměnou, značně usnadňuje její utrácení. Pokud máte kartu služby, můžete s ní už nakupovat zboží za pomoci Apple Pay a Google Pay, jako s jakoukoli jinou debetní kartou. Finance se nicméně budou čerpat ze zůstatku vaší krypto peněženky. 

Coinbase od začátku týdne vybírá své uživatele, kteří jsou již zapsaní na čekací listině a rozesílá jim výzvy k registraci karty. Po jejím podstoupení jim poté pošle poštou debetní kartu Visa. S ní samozřejmě není nutné platit fyzicky, ale je možné ji přidat do Apple Pay či Google Pay a kryptoměnou tak platit pohodlně z mobilu nebo chytrých hodinek atd. K tomu samozřejmě ani nemusíte fyzickou kartu vlastnit, protože po schválení si už můžete přidat její virtuální podobu.

Samozřejmě to má, minimálně pro našince, jeden podstatný háček. Je k tomu nutná aplikace Coinbase Card, která není v českém App Storu dostupná. I když tedy s kartou můžete platit po celém světě, s tou fyzickou i vybírat finance ve všech bankomatech, tak zřídit si ji můžete jen na domácím trhu (v USA byla služba spuštěna 28. října 2020).

Společnost svou kartou reaguje na fakt, že jsou platby z mobilních zařízeních stále populárnější. Jen v USA zaznamenaly v loňském roce 29% růst. Coinbase navíc chce motivovat k utrácení, protože za platby kryptoměnami v aplikaci nabízí až 4 % z objemu transakcí zpět – samozřejmě zase formou kryptoměn. Karta je navíc zdarma, takže se za ni neplatíte ani žádné poplatky. 

.