Zavřít reklamu

Je až s podivem, jak dlouho musela tak velká země, jako je Německo, čekat na spuštění Apple Pay. Dnes se ale tamní Apple uživatelé konečně dočkali a mohou začít platit iPhonem či Apple Watch v místních obchodech. Apple Pay je totiž ode dneška oficiálně dostupná na německém trhu s podporou od několika bankovních institucí a většiny obchodů.

Příchod platební služby od Applu do Německa poprvé oficiálně oznámil Tim Cook už v červenci. Začátkem listopadu pak brzké spuštění potvrdily tamní banky a dokonce i samotný Apple na svých stránkách. Stále však s poznámkou, že se tak stane „velice brzy“. Nakonec museli Němci čekat více jak měsíc, než přípravy byly veškeré přípravy dokončeny a Apple Pay mohla být konečně spuštěna. Během té doby tak Německo předběhla Belgie a dokonce i Kazachstán.

Hned na začátek podporuje jablečnou platební službu poměrně široká škála německých bank, a to včetně Comdirect, Deutsche Bank, HVB, Edenred, Fidor Bank či Hanseatic Bank. Na seznamu nechybí ani čistě mobilní banky a platební služby jako Bunq, VIMpay, N26, services o2 nebo oblíbený boon. Podporovaní jsou i nejrozšířenější vydavatelé debetních a kreditních karet jako Visa, Mastercard, Maestro nebo American Express.

Apple Pay mohou Němci využít jak v kamenných prodejnách, tak také v aplikacích a e-shopech, jako například Booking, Adidas, Flixbus a mnoho dalších. Zaplatit skrze Apple Pay mohou uživatelé i na svém Macu, kde platbu potvrdí pomocí Touch ID, případně heslem. V obchodech je pak možné provést platbu prostřednictvím iPhonu či Apple Watch v podstatě kdekoli, kde disponují potřebným platebním terminálem s podporou bezkontaktních plateb.

V Česku začátkem roku

Už dlouho se proslýchá, že po Německu má z hlediska podpory Apple Pay přijít na řadu Česká republika. Podpora pro tuzemský trh byla údajně dokonce odložena právě kvůli zpožděnému spuštění v Německu. U nás bychom se tak platební služby od Applu měli dočkat začátkem příštího roku, konkrétně pak na přelomu ledna a února. V současné době už mají banky vše nachystané a čekají jen na zelenou od Applu.

Apple Pay FB
.