Zavřít reklamu

Pořídili jste si Apple Watch a chystáte se je využít také coby společníka pro cvičení a fitness aktivity? Chytré hodinky od Applu nabízí v tomto směru spoustu skvělých funkcí a vychytávek, které se rozhodně vyplatí znát. V dnešním článku vám proto přinášíme pět tipů a triků, které při cvičení s Apple Watch určitě využijete.

Navazující cvičení

Pokud v rámci jednoho bloku provádíte více druhů cvičení, nemusíte na vašich Apple Watch jednotlivé druhy cvičení komplikovaně ukončovat a poté zvlášť zahajovat další. Poté, co skončíte například se strečinkem, posuňte displej vašich Apple Watch směrem doprava. Vpravo nahoře klepněte na Nové a poté stačí už jen ze seznamu vybrat nový druh cvičení a zahájit jej standardním způsobem.

Uzamčení hodinek v průběhu cvičení

Pokud na vašich Apple Watch zahájíte jakýkoliv druh vodního sportu nebo aktivity, displej hodinek se automaticky uzamkne, aby nedocházelo k nežádoucí aktivaci prvků na displeji. Displej Apple Watch můžete ale uzamknout také v průběhu jakéhokoliv jiného cvičení – stačí displej hodinek posunout směrem doprava a vlevo nahoře klepnout na Uzamknout. Pro odemčení displeje otáčejte digitální korunkou hodinek.

Přidání komplikace cvičení k ciferníku Apple Watch.

Pokud chcete rychle a snadno spustit na vašich Apple Watch nativní Cvičení, můžete si na ciferník hodinek přidat příslušnou komplikaci. Postup je snadný. Dlouze stiskněte vybraný ciferník na vašich Apple Watch a poté klepněte na Upravit. Přesuňte se do sekce Komplikace, klepněte na místo, kam chcete přidat novou komplikaci, a v seznamu aplikací vyberte nativní Cvičení.

Přizpůsobení metrik

Na vašich Apple Watch (respektive na spárovaném iPhonu) si můžete nastavit také to, jaké metriky se budou na displeji vašich hodinek zobrazovat v průběhu jednotlivých cvičení. Na spárovaném iPhonu spusťte nativní aplikaci Watch a v sekci Moje hodinky klepněte na Cvičení. Klepněte na Zobrazení cvičení, a poté i jednotlivých druhů cvičení stačí zkrátka jen přizpůsobit metriky.

Nebojte se výzev

Pokud patříte mezi soutěživé typy, určitě uvítáte možnost zúčastnit se v rámci cvičení s vašimi Apple Watch nejrůznějších výzev. Nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by do takovéto akce šel s vámi? Nezoufejte. Na sociálních sítích lze nalézt skupiny uživatelů, kteří jsou ochotni se těchto výzev zúčastnit. Milovníci výzev využívají k tomuto účelu také různé aplikace třetích stran, mezi ty hodně populární patří bezplatná Challenges.

.