Zavřít reklamu

Originalitě se v herním průmyslu meze nekladou. I ten nejméně zajímavý z nezajímavých žánrů dokáže pod rukama kreativních vývojářů rozkvést ve hru roku. Do nezajímavých žánrů však nemůžeme počítat v současnosti velmi oblíbené rogueliky. Formu hry, v nichž každá smrt znamená cestu na začátek dalšího průchodu, volí spousta nezávislých herních studií. Málokdo je ovšem tak originální jako vývojáři z Konfa Games. Ti na podivnosti a neokoukanosti staví celý marketing své novinky Despot’s Game.

Formu rogueliku Despot’s Game přišívá na další oblíbený žánr, auto-battlery. Do češtiny těžkopádně přeložitelný žánr zažil nejvyšší vlnu popularity společně s Auto Chess a mořem jeho klonů. Žánr, který obvykle míří primárně na multiplayer, ovšem Despot’s Game zasazuje do singleplayerových dobrodružství, ve kterých musíte svůj tým bojovníků přizpůsobovat stále se měnící sestavě nepřátel. A vaši bojovníci nejsou žádní ostřílení válečníci, ale na smrt vyděšení nahatí lidé, kteří se o život perou pomocí nalezených nindžovských hvězdic, nebo se brání za pomoci zrezivělých ledniček.

Pokud se zvládnete se svou podivnou skvadrou probít celým rozlehlým dungeonem, na konci vás čeká překvapení. Despot’s Game totiž úplně neustupuje od účasti ostatních hráčů. Na konci každého úspěšného průchodu se tak budete muset poprat ještě s týmem dalšího úspěšného hráče. Despot’s Game je sice ve fázi předběžného přístupu, ale už i teď nabízí nabízí obrovskou volnost a množství variací, jak hrou úspěšně projít.

  • Vývojář: Konfa Games
  • Čeština: Ne
  • Cena: 11,24 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: OSX 10.12 nebo novější, procesor Intel i5-7500, 2 GB operační paměti, grafická karta GeForce GTX 670 nebo Radeon HD 7970, 1 GB volného místa na disku

 Hru Despot’s Game můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více