Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Všechny nejnovější iPady mají skvělé displeje, na kterých je radost sledovat filmy nebo hrát hry, ale jeden z nich přeci jen trochu vyčnívá. Podle podrobného testu DisplayMate Technologies má nejlepší displej iPad mini 4. Hned za ním jsou iPad Pro a iPad Air 2.

DisplayMate při svých testech používá celou řadu kalibrovaných laboratorních měření a testy srovnávající kvalitu obrázků a fotografií. Podle jejich výsledků má nejnovější iPad mini „bez debat nejlepší a nejpřesnější tabletový LCD displej, jaký jsme kdy testovali“. Dostal dokonce lepší známky než iPad Pro s rozlišením 2732 na 2048 bodů.

Ani největšímu iPadu se ale nevedlo špatně. Ve všech testech získal hodnocení „velmi dobrý“ až „excelentní“. Jako displej nejvyšší kvality byl označen také iPad Air 2, nicméně je na něm poznat, že byl vydán na rozdíl od zbylých dvou tabletů už před rokem, a tak za nimi mírně zaostává.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Všechny tři iPady používají stejné IPS panely, nicméně iPad Air 2 a iPad Pro mají vyšší kontrastní poměr než iPad mini 4, protože je u něj použitá jiná výrobní technologie LCD.

Testování ukázalo, že všechny tři iPady mají srovnatelný maximální jas, nicméně při měření maximálního kontrastního poměru zvítězil iPad Pro. DisplayMate dokonce nikdy vyšší True Contrast Ratio na tabletovém LCD displeji nezměřil.

Při testování barevného gamutu, kde je nejlepší výsledek 100 procent, měl nejpřesnější výsledek iPad mini 4 (101 %). iPad Air 2 a iPad Pro byly o něco horší, oba displeje zobrazovaly přesycenou modrou. iPad mini 4 vyhrál také v přesnosti podání barev, ale iPad Pro byl těsně za ním. iPad Air 2 v tomto testu obdržel horší známky.

Konkurenci nenašly displeje všech iPadů u odrážení okolního světla. V tomto ohledu se jim podle DisplayMate nemůže rovnat vůbec žádné konkurenční zařízení.

Pokud vás zajímají detailní výsledky plné konkrétních technických údajů a čísel, můžete si prohlédnout kompletní test od DisplayMate.

Zdroj: MacRumors

Diskuze k článku

    Na antona nereaguj. Je to slovensky ubozak, spis teda sedliak, pro ktereho je iPad Mini srot jen z duvodu, ze neni dostatecne drahy. Podle neho spravne apple zarizeni musi by extremne drahe, aby, jak sam nekolikrat napsal, oddelil zrno od plev. Rozumej bohate od chudych. Proto mu proste nevysvetlis, ze jsou lidi, kterym vyhovuje 4 palcovy telefon, 7.9 palcovy iPad Mini a k tomu treba Mac Book. Treba jen proto, ze behani s 4 palcovym telefonem je prijemnejsi nez tahat opravdu designove nepovedeny a na velikost displeje prilis velky Plusko. Je to dement. Opravdo čobol s malym č.

celý text

Čtěte více