Zavřít reklamu

O nových iPhonech XS a XS Max se hovoří především v superlativech. Je pochopitelné, že nová generace jablečných smartphonů má oproti té předešlé spoustu výhod a disponuje řadou vylepšení. O většině z nich informoval samotný Apple, na jiná se postupně přichází až díky nejrůznějším testům. Nová studie tak například dokazuje, že displej iPhonu XS (Max) je výrazně šetrnější k očím.

Testování probíhalo na jedné z univerzit v Taiwanu. Výsledky ukázaly, že nové OLED displeje jsou pro lidský zrak prospěšnější, než LCD displeje předchozích modelů iPhonů. iPhone XS a iPhone XS Max jsou v pořadí druhými iPhony, vybavenými OLED displeji – tuto technologii Apple poprvé použil u loňského iPhonu X. iPhone XR na rozdíl od svých dražších sourozenců disponuje 6,1palcovým LCD Liquid Retina displejem, který má kromě jiného oproti ostatním letošním modelům nižší rozlišení.

Testy provedené na univerzitě Tsing-Hua ukázaly, že displej iPhonu XS Max vykazuje až o 20 % vyšší MPE (Maximum Premissible Exposure) než iPhone 7. Hodnota MPE udává dobu, po kterou je rohovka vystavena působení displeje, než u ní dojde k poškození. U iPhonu 7 tato doba činí 228 sekund, u iPhonu XS Max 346 sekund (necelých 6 minut). To znamená, že displej iPhonu XS Max můžete zírat déle, než dojde k poškození vašeho zraku.

Testování prokázalo i fakt, že displej iPhonu XS Max má na spánkový režim uživatele méně negativní dopad než displej iPhonu 7. Hodnota Melatonin Supression Sensitivity činí u iPhonu XS Max 20,1 %, zatímco u iPhonu 7 24,6 %. Test probíhá měřením modrého světla, emitovaného displejem. Bylo prokázáno, že vystavení zraku uživatele tomuto modrému světlu může mít za následek narušení jeho cirkadiánního rytmu.

iPhone XS Max side display FB

Zdroj: Cult of Mac

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    TOTO JE VÁŽENÍ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ DŮVOD PROČ PŘEJÍT NA XKA
    ABYCH SE CHLUBIL SEČKEM NEBOERKEM, ŽE MÁM AJFONA-TAK TO OPRAVDU NEEE
    BUD MAM NA XKA NEBO SI KOUPIM XIAOMI ZA 3000
    JINA VOLBA NENÍ

celý text

Čtěte více.