Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple stáhl doplněk pro Chrome, který umožňoval pracovat s hesly na iCloudu i ve Windows

Ve včerejším souhrnu jsme vás informovali o velice zajímavé novince. Kalifornský gigant totiž vydal aktualizaci iCloudu s označením 12, která byla k dostání skrze Microsoft Store. Zároveň jsme se dočkali i zajímavého doplňku pro nejpoužívanější prohlížeč Chrome. Ten dokázal pracovat s hesly z Klíčenky na iCloudu, díky čemuž uživatelé, kteří střídají Mac s PC, mohli bezproblémově používat svá hesla a dokonce z Windowsu ukládat nová.

Klíčenka na iCloudu Windows

Dnešním dnem se ale všechno změnilo. Apple totiž stáhl zmiňovanou dvanáctou verzi iCloudu z Microsoft Storu, kvůli čemuž taktéž zmizel onen zajímavý doplněk usnadňující práci s hesly. Z obchodu si nyní uživatelé mohou stáhnout pouze iCloud ve verzi 11.6.32.0. Zajímavostí rozhodně je, že v popisu je stále zmíněna možnost práce s hesly z iCloudu. V současné situaci navíc není jasné, proč se cupertinská společnost odhodlala k tomuto kroku. Podle zpráv samotných uživatelů by to mohlo být obecnou nefunkčností, kdy se objevovaly problémy především v případě dvoufaktorového ověřování, což mnohdy vyústilo v kompletně nefunkční internetovou stránku.

První Apple Car využije speciální elektromobilovou platformu E-GMP

Již několik let se hovoří o takzvaném Projectu Titan neboli příchodu Apple Car. Ačkoliv v posledním roce tyto informace poměrně unikly, v posledních měsících se naštěstí karta otočila a my se tak prakticky neustále dozvídáme něco nového. Skrze náš souhrn jsme vás už v minulosti informovali o potenciálním partnerství mezi Applem a automobilkou Hyundai, kteří by na tvorbu prvního Apple Car mohli spojit síly. Dnes jsme se dočkali dalších, velice žhavých novinek, které navíc pramení přímo od renomovaného analytika jménem Ming-Chi Kuo, jehož predikce jsou většinou dříve či později pravdivé.

Dřívější koncept Apple Car (iDropNews):

Podle jeho nejnovějších informací to prvním modelem od Applu & Hyundai rozhodně nekončí. Pro další modely je totiž ve hře partnerství s americkou mezinárodní korporací General Motors a evropským výrobcem PSA. První jablečný elektromobil by měl využívat speciální elektromobilovou platformu E-GMP, se kterou automobilka Hyundai vstoupila do takzvané elektrické éry. Tato platforma pro automobil používá dva elektromotory, pětičlánkové zavěšení zadních kol, integrovanou hnací nápravu a bateriové články, které na plné nabití zajistí dojezd přes 500 km a při vysokorychlostním nabíjení je lze nabít na 80 % během 18 minut.

Hyundai E-GMP

Elektromobil by díky tomu měl být schopen dosáhnout z 0 na 100 za méně než 3,5 sekundy, přičemž maximální rychlost by se mohla pohybovat kolem 260 kilometrů za hodinu. Podle plánů automobilky Hyundai by se do roku 2025 měl po celém světě prodat 1 milión jednotek. Zmiňovaná automobilka by navíc měla mít hlavní slovo na poli designu a produkce různých komponentů, a zároveň se postará o následnou produkci pro severoamerický trh. Kuo ale upozornil, že spuštění prodeje v roce 2025 by se mohlo setkat s různými problémy, které budou způsobeny aktuální situací. Dodavatelské řetězce už jsou totiž samy o sobě vytíženy. A pro koho bude vlastně vozidlo určeno? Údajně se Apple snaží o tvorbu elektromobilu vyšší třídy, respektive tedy auta, které značně převyšuje dnešní standardní elektromobily.

.