Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace, přičemž různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Uživatelé si stěžují na problémy letošních MacBooků

V letošním roce jsme se navzdory současné situaci dočkali představení nového MacBooku Air i Pro. Oba modely se výkonnostně opět posouvají o úroveň dále, nabízí v základní konfiguraci větší úložiště a konečně se zbavily problémové Butterfly klávesnice, kterou nahradila Magic Keyboard. Jak je u novějších modelů zvykem, o konektivitu se starají výhradně USB-C porty s rozhraním Thunderbolt 3. Pokud si tedy chcete připojit například klasickou USB-A myš přes rozhraní USB 2.0, musíte sáhnout po nějaké redukci či hubu. Samozřejmě se nejedná o velký problém, který by se nedal vyřešit, a jak to tak vypadá, jablíčkáři po celém světě si na nutnost redukcí zvykli. Nové MacBooky Air a Pro, jež byly představeny v roce 2020, ale hlásí první problémy.

MacBook Pro (2020):

Uživatelé sociální sítě Reddit si totiž začínají stěžovat na zmiňovanou konektivitu. Pokud totiž používáte produkt, který využívá standard USB 2.0 a zároveň máte jeden z novějších modelů, můžete poměrně rychle narazit na problémy. Jak se totiž nyní ukázalo, zmiňované příslušenství se zcela náhodně odpojuje a dokonce dokáže způsobit kompletní pád systému. Příčina je v současné době samozřejmě nejasná a čeká se na vyjádření Applu. Zajímavostí je, že standard USB 3.0 nebo 3.1 nezpůsobuje žádné problémy a pracuje jak má. Pravděpodobně se ale jedná o softwarovou chybu, která by mohla být opravena vydáním nové verze operačního systému.

Jak si vede nová grafická karta v 16″ MacBooku Pro

Tento týden jste si v našem denním souhru o společnosti Apple mohli přečíst o tom, že se Apple rozhodl vsadit na novou grafickou kartu v případě loňských 16″ MacBooků Pro. Konkrétně se jedná o model AMD Radeon Pro 5600M s 8 GB operační paměti HBM2, který se v okamžiku stal nejlepším možným řešením pro ty nejnáročnější uživatele. Kalifornský gigant u této karty dokonce slibuje až o 75 procent vyšší výkon, což se samozřejmě podepisuje na samotné ceně. Za tuto komponentu si totiž budete muset připlatit 24 tisíc korun. Na papíře to vše vypadá skvěle, ale jaká je ve skutečnosti realita? Na tohle se zaměřil YouTube kanál Max Tech, který ve svém nejnovějším videu podrobil MacBook Pro s grafickou kartou Radeon Pro 5600M výkonnostnímu testu.

Nejprve došlo na testování skrze aplikaci Geekbench 5, kde grafická karta získala 43 144 bodů, zatímco předchozí nejlepší karta, kterou byla Radeon Pro 5500M, získala „pouze“ 28 748 bodů. Pro informaci si můžeme uvést i základní konfiguraci s 21 328 body. Tyto výsledky by se měly nejvíce promítnout hlavně při práci s 3D. Z tohoto důvodu se další testování odehrávalo v rámci Unigine Heaven Gaming Test, kde vstupní model dosáhl 38,4 snímků za sekundu, zatímco 5500M se vyšplhal na 51,1 a nejnovější karta 5600M neměla problém s 75,7 FPS.

Twitch Studio míří na Mac

V dnešní době se extrémní popularitě těší takzvaní streameři, kteří pravidelně vysílají živě na nejrůznější platformy. Pravděpodobně nejrozšířenější službou je v tomto ohledu Twitch, kde můžeme sledovat například různé debaty a hry. Pokud byste streamování chtěli zkusit také vy, ale doposud pořádně nevíte, jak byste měli začít, zbystřete. Twitch totiž již dříve přišel se svým vlastní řešením v podobě aplikace Twitch Studio, která ale byla dostupná pouze pro počítače s operačním systémem Windows. Nyní se konečně dočkali i jablíčkáři. Studio se totiž konečně dostalo i na Mac, kde se prozatím nachází v betě. Aplikace dokáže sama automaticky detekovat hardware, nastavit řadu potřebných záležitostí a vám už jen stačí klepnout na čudlík a vysílat.

Twitch Studio
Zdroj: Twitch Blog
.