Zavřít reklamu

Pokud jste zkušenými hráči, jistě jste se setkali se spoustou her z žánru strategií v reálném čase. Posouvání jednotek nebo celých vojsk se během let stalo velmi populárním žánrem, i když v poslední době jeho obliba značně klesá. Nový způsob, jak na takové hry nahlížet, však nabízí například poslední hra od studia Serious Sim, Radio Commander. V tom se oprostíte od samotných bojišť a své svěřence budete vést z bezpečí velitelského stanu.

Ze zázemí budete v Radio Commander komunikovat s vašimi vojáky pomocí rádia. To znamená, že je nikdy neuvidíte přímo na vlastní oči, a z toho vyvěrá řada problémů. Rádiová komunikace není stoprocentní, takže pozici svých svěřenců znáte jen přibližně. Někdy se může navíc stát, že sami vojáci nedokážou svou polohu přesně určit. Kromě problémů ovšem takové situace, jež v jiných strategiích nezažijete. Například takový pohyb jednotek probíhá realisticky komplikovanou metodou zadání cílových koordinát pomocí sady znaků a rychlosti, kterou se mají do cíle pohybovat.

Právě neznalost všech informací přitom ve hře vytváří napětí, jež v jiných strategiích budete hledat těžko. V prostředí Války ve Vietnamu se přitom nezbavíte ani seriózních politických témat. Vývojáři ze Serious Sim se totiž nebojí kromě náročné, nevyzpytatelné hratelnosti zdůraznit ani problémy, které válku provázejí.

  • Vývojář: Serious Sim
  • Čeština: Ne
  • Cena: 16,79 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.9 nebo novější, procesor Intel Core i3 na minimální frekvenci 3,2 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Intel Iris Graphics 620 nebo lepší, 4 GB volného místa na disku

 Hru Radio Commander můžete zakoupit zde

.