Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vám čas od času přineseme tip na některou ze zajímavých zkratek pro iOS. Pro dnešní den padla volba na zkratku s názvem Converter, která slouží ke snadnému a rychlému převodu jednotek. Pro jistotu připomínáme, že zkratku je potřeba otevřít v prostředí prohlížeče Safari na iPhonu, do kterého ji budete chtít nainstalovat. Ujistěte se také, že jste v Nastavení -> Zkratky povolili používání nedůvěryhodných zkratek.

Každý z nás se čas od času dostane do situace, kdy je zapotřebí provést převod libovolných jednotek. Pro tyto účely nabízí iOS App Store samozřejmě celou škálu různých aplikací, vybrat tu správnou může ale být často časově náročné a složité. K převodu jednotek můžete využít také Spotlight nebo vyzkoušet štěstí s nativní Kallkulačkou na vašem iPhonu, poměrně rychlou, jednoduchou a spolehlivou cestu ale představuje také použití zkratky s jednoduchým a všeříkajícím názvem Converter.

Zkratka s názvem Converter funguje tak, že vám po svém spuštění zobrazí velmi jednoduché dialogové okno, ve kterém vás požádá o zadání výchozí a cílové jednotky. Po zadání požadovaných vstupních parametrů a požadované hodnoty vám zkratka Converter během pár vteřin formou notifikace v horní části displeje vašeho iPhonu sdělí výsledek. Converter nabízí možnost převodů mezi yardy, metry, mílemi, kilometry, centimetry, metry a palci, v nastavení zkratky si ale můžete přidat také vaše vlastní jednotky. Pro jistotu připomínáme, že odkaz ke stažení zkratky je zapotřebí otevřít v prostředí webového prohlížeče Safari na vašem iPhonu. Ujistěte se také, že jste v Nastavení -> Zkratky povolili instalaci a používání nedůvěryhodných zkratek. Výhodou zkratky Converter je její rychlost a spolehlivost, nevýhodou je relativně malý výběr jednotek k převodu, ten ale můžete sami s trochou šikovnosti rozšířit.

Zkratku Converter stáhnete zde.

.