Zavřít reklamu

Koncem roku 2020 nás Apple překvapil představením náhlavních sluchátek AirPods Max. Tento produkt nabízí perfektní zvuk, adaptivní ekvalizér, aktivní potlačení hluku a prostorový zvuk, přičemž zároveň klade velký důraz na celkový komfort a pohodlnost, které jsou u náhlavních sluchátek zcela klíčové. Ačkoliv se jedná o skutečně kvalitní produkt s řadou výhod, odráží se to na jeho ceně. Ta totiž (oficiálně) činí 16 490 Kč, což není úplně nejméně. Zároveň to tak vypadá, že o sluchátka není takový zájem, jak Apple možná čekal. Dočkáme se proto vůbec druhé generace?

Bohužel přesná data nejsou k dispozici. Apple totiž nereportuje, kolik kusů daných produktů prodal, kvůli čemuž nelze usoudit, jak se přesně AirPodům Max daří. Naštěstí jsou k dispozici i jiné indície, podle kterých můžeme určit, zdali je produkt úspěšný, nebo spíše propadák.

AirPods Max koupíte za téměř poloviční cenu

Bezesporu nejvíce nám o popularitě a prodejích řekne samotná cena zařízení. U Applu je totiž zvykem, že si jeho produkty relativně drží svou cenu, která v drtivé většině případů neklesá až do chvíle, dokud nepřijde další generace. I tehdy se ale o moc nesníží. V případě AirPods Max je ale situace diametrálně odlišná. Jak už jsme zmínili výše, tato sluchátka na oficiálním Online Storu od Applu vyjdou na 16 490 Kč. U autorizovaných prodejců je ale můžete pořídit za téměř poloviční cenu. Svůj podíl na tom jistě nese i barevné provedení. Například v Mobil Pohotovosti pořídíte černá nebo modrá sluchátka AirPods Max jen za 11 990 Kč, přičemž cena za růžový model dokonce klesla až na 9 990 Kč. Jedná se tedy o obrovský propad, který rozhodně nevěstí nic dobrého.

Samozřejmě lze argumentovat tím, že cílová skupina AirPods Max je podstatně menší. Sluchátka zkrátka nejsou pro každého. Jedná se tedy o podobnou situaci, jakou můžeme vidět například u profesionálních Maců, ale se zásadním rozdílem – hodnota těchto Maců totiž nezažívá podobné propady.

airpods max

AirPods Max 2

Je tedy otázkou, zdali se vůbec někdy dočkáme druhé generace tohoto produktu. Své o tom říkají i současně dostupné úniky. U Applu je totiž zcela běžné, že se celoročně dostávají na povrch nejrůznější leaky a spekulace, které pojednávají o možných změnách u případných novinek. U těchto sluchátek tomu tak není. Buďto se cupertinskému gigantovi daří všechny podrobnosti držet pod pokličkou, nebo se na na pokračování vůbec nepracuje. Jablíčkáři akorát zaregistrovali zaregistrování patentů spojených s dotykovým ovládáním a bezztrátovým zvukem. Když k tomu přidáme zmiňovaný cenový propad, jasně nám z toho vyjde, že cesta AirPods Max tímto zkrátka končí. Zdali se tedy někdy dočkáme pokračování je otázkou, nad kterou visí stále více otazníků.

.