Zavřít reklamu

DXOMARK vždy testoval především kvalitu fotoaparátů obsažených v mobilních telefonech. Už dávno ale jenom tohle neplatí. Zaměřuje se totiž i na displeje, reproduktory nebo také baterie. Aktuálně tak testem tohoto portálu prošel iPhone 12 Pro Max a i když není na první příčce, vedl si poměrně dobře. Pokud se podíváme na test fotoaparátů, tak v něm iPhone 12 Pro Max zaobírá se 130 body 7. příčku. Lídrem je zde Xiaomi Mi 11 Ultra, a to se 143 body. U selfie kamery je iPhone až 10., u audia 7. a u kvality displeje 6. (spolu s LG Wing). Výdrž iPhonu však v DXOMARK hodnotili jako čtvrtou nejlepší, kdy si vysloužil 78 bodů, přičemž v žebříčku před ním není žádný jeho přímý konkurent. Také proto jej DXOMARK uvádí jako číslo 1 v segmentu „Ultra-Premium“.

Např. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G s čipem Snapdragon si vysloužil jen 70 bodů a je na příčce 10., jeho varianta s čipem Exynos je pak na tom ještě o poznání hůře, protože s 57 body jí patří až 16. místo. Kupříkladu Google Pixel 5 je 15. Vede zde Samsung Galaxy M51, kterému v test přinesl 88 bodů. Je ale fakt, že ani Xiaomi Mi 11 Ultra, ani Huawei Mate 40 Pro nebo Vivo X50 Pro své baterie testované ještě neměly.

Skutečně komplexní testování 

Výsledná známka se skládá ze třech dílčích, tedy z toho, jak dlouho vydrží telefon nabitý, jak dlouho trvá jeho nabíjení a jak efektivně zařízení s baterií pracuje nejen během vybíjení, ale i nabíjení. V DXOMARK tak naměřili, že iPhone 12 Pro Max vydrží na jedno nabití 2 dny a jednu hodinu, na 80 % se nabije za 57 minut a plné nabití baterie trvá 2 hodiny a 27 minut, což mu na celkovém hodnocení ubralo nejvíce bodů. Zajímavé je jistě i rozložení používání telefonu do jeho výdrže. Pokud byste jej využívali jen lehce, což odpovídá dvěma a půl hodině denně, vydrží vám 71 hodin. Při čtyřhodinovém využití se dostanete na 49 hodin a při intenzivním sedmihodinovém využití pak na 30 hodin. Dá se tak říci, že pokud jej nedáte z ruky, vydrží vám skoro celý den. Pokud by vás zajímal postup, jakým k tomu testeři došli, poměrně vyčerpávající text najdete na stránkách DXO, stejně tak kompletní test telefonu.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.