Zavřít reklamu

Face ID s rouškou se v posledních měsících skloňovalo snad ve všech pádech. Když totiž před dvěma lety začala pandemie koronaviru, tak jsme relativně rychle zjistili, že mnohými milované Face ID nebude v těchto těžkých časech tak úplně ideální. Za nemožnost využití Face ID mohly především roušky a respirátory, jelikož při jejich nasazení dochází k překrytí velké části obličeje, kterou technologie potřebuje pro správné ověření. Pokud tedy patříte mezi majitele jablečného telefonu s Face ID a potřebovali jste se s nasazenou rouškou autorizovat, tak jste si ji museli stáhnout dolů, popřípadě bylo nutné zadat kódový zámek – ani jedna z těchto možností samozřejmě není ideální.

Face ID s rouškou: Jak na iPhone aktivovat tuto novou funkci z iOS 15.4

Apple po několika měsících od vypuknutí pandemie přišel s novou funkcí, s pomocí které bylo možné iPhone odemknout skrze Apple Watch. Ne každý ale jablečné hodinky vlastní, takže se jednalo jen o částečné řešení problému. Před několika týdny jsme se pak konečně v rámci beta verze iOS 15.4 stali svědky přidání nové funkce, která umožňuje odemykání iPhonu s Face ID i s nasazenu rouškou. A vzhledem k tomu, že aktualizace iOS 15.4 po týdnech testování a čekání před pár dny konečně vyšla pro veřejnost, tak vás nejspíše zajímá, jak funkci můžete aktivovat. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu přesunuli do aplikace Nastavení.
  • Zde pak sjeďte níže a otevřete sekci s názvem Face ID a kód.
  • Následně se pomocí kódového zámku autorizujte.
  • Jakmile tak učiníte, tak níže přepínačem aktivujte možnost Face ID s rouškou.
  • Pak už jen stačí, abyste prošli průvodcem pro nastavení funkce a vytvořili druhý sken obličeje.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na iPhonu s Face ID aktivovat a nastavit funkci pro odemykání i s nasazenou rouškou. Jen pro upřesnění využívá Apple k autorizaci s nasazenou rouškou detailní sken okolí očí. Tento sken však umí pořídit pouze iPhone 12 a novější, takže si funkci na starších jablečných telefonech neužijete. Jakmile funkci aktivujete, tak se vám níže zobrazí možnost Přidat brýle, kterou musí využít všichni uživatelé, kteří brýle nosí. Konkrétně je nutné provést sken s nasazenými brýlemi, aby s nimi systém při autorizaci mohl počítat. Co se všeobecně týče odemykání pomocí Face ID s nasazenou rouškou, tak samozřejmě přicházíte o určitou úroveň bezpečnosti, ale rozhodně se nemusíte bát toho, že by se někomu podařilo váš iPhone jen tak odemknout. Face ID je i nadále spolehlivé a hlavně bezpečné, byť ne tak úplně prvotřídně.

.