Zavřít reklamu

Až na podzim Apple oficiálně vydá iOS 11 s ARKitem, stane se tato platforma pro rozšířenou realitu největší na světě. Již nyní si však s touto novinkou hrají různí vývojáři a získáváme velmi zajímavé ukázky toho, co ARKit dokáže. Naposledy se objevily zajímavé filmové experimenty.

Nezávislý herní vývojář Duncan Walker, který se zabývá virtuální i rozšířenou realitou, zkusil, jaké to je v ARKitu vymodelovat roboty a zasadit je do reálného světa. Výsledkem jsou záběry, z nichž byste na první nepoznali, že roboti jsou mezi lidmi jen na displeji iPhonu.

Duncan Walker si pohrál s ARKitem a enginem Unity3D, díky čemuž dal dohromady virtuální bojové roboty, jak se prochází po ulicích kolem běžných smrtelníků. Jejich zasazení do reálného světa je tak věrohodné, že to vypadá jako například záběr z nějakého sci-fi filmu.

Jelikož Walker vše natáčel iPhonem z ruky, dodává třes a pohyb kamery na autenticitě při robotí chůzi. Vše bylo natočeno na iPhone 7. Walker pak využil Unity3D pro vymodelování robotů a následně je přes ARKit zasadil do videa. A to je stále teprve začátek, co vše do budoucna iOS 11 a ARKit dokáže.

Pro více příkladů, jak lze rozšířenou realitu, která bude hrát stále větší roli, se můžete podívat na web MadeWithARKit.com.

Zdroj: The Next Web
.