Zavřít reklamu

Apple vydal novou verzi firmwaru pro AirPods Pro a AirPods 3. generace. A i když nejsou známy novinky, které by nové sestavení přinášely, je samozřejmě vhodné mít jejich systém co nejnovější. To ostatně Apple udává i u všech svých systému. Jak ale zjistit aktuální firmware a jak aktualizovat na ten nejnovější? 

Naposledy byla sluchátka AirPods, AirPods Pro, Airpods Max a také Beats Solo Pro, Powerbeats 4 a Powerbeats Pro aktualizována před více jak měsícem, kdy jejich verze 4A400 přinesla vyjma vylepšení výkonu a opravy chyb i dvě novinky. Mezi ty patřila lepší podpora platformy Najít a model AirPodů Pro se dočkal ještě funkce Conversation Boost. Tentokrát takto velké novinky nečekejte, jedná se spíše o další optimalizaci výkonu, a především opravu Applu známých chyb. AirPody Pro dostávají firmware 4A402, AirPody 3. generace pak ten s označením 4B66.

Jak zjistit označení firmwaru AirPodů 

  • Otevřete na svém iPhonu spárovaném s AirPody Nastavení. 
  • Přejděte do nabídky Bluetooth. 
  • Najděte svá AirPods v seznamu zařízení. 
  • Klepněte na ikonu „i“, která se nachází vpravo hned vedle informace o připojení sluchátek. 
  • Zde už najdete informaci o verzi firmwaru.

Jak aktualizovat na novou verzi firmwaru AirPodů 

Pokud podle výše uvedeného postupu nevidíte označení nejnovější verze firmwaru sluchátek, znamená to, že se ještě nenainstaloval. Bohužel Apple nenabízí žádnou možnost, jak tuto instalaci vyvolat ručně, protože ta probíhá automaticky. Pokud tedy nejnovější označení ještě nevidíte, můžete prakticky jen vyčkat. V každém případě aktualizace proběhne za takové situace, kdy jsou sluchátka ve svém nabíjecím pouzdře a připojena k zařízení. Jestliže je tedy máte aktuálně v uších a chcete jejich firmware aktualizovat, zkuste je na chvíli uložit do jejich pouzdra.  

.