Zavřít reklamu

Sociální síť Google+, kterou Google spustil před dvěma a půl lety, se zatím zřejmě ani zdaleka nepřiblížila takové popularitě, jakou si v Mountain View malovali. Jak jinak si vysvětlit další kontroverzní krok, který nyní Google v boji s Facebookem podniká. Nově je možné posílat z Google+ uživatelům e-maily, aniž by dotyčný věděl e-mailovou adresu toho druhého…

Pokud by vám chtěl někdo na Google+ poslat e-mail, ale nezjistil vaši adresu, stačí nyní pouze vyplnit vaše jméno spojené s účtem na googlovské sociální síti a zpráva do vaší e-mailové schránky dorazí. Google sice na svém blogu tvrdí, že dotyčný, který vám zprávu posílá, váš e-mail nezjistí, dokud mu neodpovíte, ale přesto se proti tomuto tahu strhla v řadách odborné i laické veřejnosti vlna nevole.

Tak zásadní změnu, která může ve velké míře narušovat vaše soukromí či minimálně zahlcovat e-mailovou schránku nechtěnými zprávami, totiž Google implementoval mechanismem opt-out, což znamená, že všichni uživatelé nyní mohou e-maily od Google+ uživatelů volně dostávat a pokud nechtějí, musejí se manuálně odhlásit. Mnohem větší smysl by přitom dával mechanismus opt-in, kdy by si každý uživatel mohl předem svobodně rozhodnout, zda chce takovou funkci používat.

Deaktivování posílání e-mailů z Google+ účtů je však snadné a provedete ho v následujících krocích:

  1. Přihlaste se na www.gmail.com do svého účtu, který používáte také na Google+.
  2. V pravém horním rohu klikněte na ikonu ozubeného kolečka a v menu vyberte Nastavení.
  3. V záložce Obecné najděte nabídku Posílání e-mailů přes Google+ a v příslušné kolonce zatrhněte požadované nastavení. Pokud nechcete přijímat žádné e-maily z Google+, zatrhněte Nikdo.
  4. Na závěr si nezapomeňte nové nastavení uložit kliknutím na tlačítko Uložit změny v dolní části obrazovky.

Zdroj: iMore
.